بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی با ادامه فعالیت سامانه بارشی در ۲۴ ساعت آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در اکثر مناطق کشور به ویژه در استان‌های لرستان، ایلام، شمال خوزستان ابرناکی، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ در پاره‌ای از مناطق ذکر شده احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد.

شدت بارش در ارتفاعات شرقی تهران، مازندران، استان‌های اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال کرمان و شمال سیستان و بلوچستان است.

سه‌شنبه دامنه فعالیت سامانه عمدتا در استان‌های واقع در نواحی مرکزی و شمال شرقی، شرق، جنوب شرق، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد بود.

چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی و ارتفاعات البرز، برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. پنجشنبه علاوه بر مناطقی ذکر شده در استان‌های اصفهان، یزد و شمال شرق فارس نیز بارش در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود.

جمعه سامانه بارشی در نوار شمالی کشور تقویت شده و بخش‌هایی از غرب کشور را در بر می‌گیرد.

همچنین روز جمعه در بخش‌های مرکزی و ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز نیمه ابری است در برخی ساعات افزایش ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.