محمدرضا بهرامی امروز در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم و جانشین ستاد تسهیلات نوروزی و خدمات سفر شهرداری قم از پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر اظهار داشت: در سه ورودی اصلی شهر قم یعنی ورودی جاده جعفریه، جاده گرمسار و جاده قم تهران سه پایگاه غربالگری و یک پست نجات در ایام نوروز برپاشده است.

وی از حضور روزانه یک پزشک و چند نیروی امداد در پایگاه‌ها خبر داد و افزود: نیازهای ضروری بهداشتی و سؤالات و داروهای اولیه مراجعین و مسافران در این پایگاه‌ها پاسخ داده می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم تصریح کرد:  کسانی که علائم مشکوک کرونا دارند از این پایگاه‌ها به مراکز درمانی داخل شهر ارجاع داده‌شده تا خدمات درمانی موردنیاز خود را دریافت کنند.

وی از کاهش بیش از ۵۰ درصدی مسافران نسبت به سال‌های گذشته به شهر قم خبر داد و خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته که ابتدای شیوع ویروس کرونا بوده افزایش ورود مسافر را به شهر قم داشته‌ایم اما نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

بهرامی تعداد مراکز فعال جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز و اعیاد شعبانیه را ۸ مرکز اعلام کرد و گفت: بسیاری از مسافران هنگام ورود به شهر از پایگاه‌های هلال‌احمر شرایط شهر را جویا شده و سپس وارد قم می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم با تأکید بر لزوم تشکیل پایگاه‌های مشترک SOS در قم گفت: متأسفانه هنوز در کشور چنین پایگاه‌هایی را نداریم.

وی تشکیل پایگاهی متشکل از تمام دستگاه‌های خدماتی، امدادی، ایمنی و انتظامی را لازم و ضروری خواند و افزود: برپایی چنین پایگاه‌هایی یکی از برنامه‌ها و آرزوی مدیریتی در قم است.

بهرامی ادامه داد: در بعضی از مناطق مانند نعلبندان فضای کافی برای تجمیع دستگاه‌ها وجود داشته و در حال حاضر نیز پلیس، اداره راه و اورژانس حضورداشته و می‌توانیم با دعوت از سایر دستگاه‌ها این تجمع خدمات را کامل کنیم.