بر اساس تحلیل نقشه‌های پیشیابی امروز، پنجشنبه، سامانه بارشی در نیمه جنوبی کشور به جز جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب هرمزگان فعال خواهد بود.

بارش در نوار مرکزی کشور از جمله استان‌های لرستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، مناطق مرتفع استان کرمان و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود و شدت بارش‌ها در این روز، در استان‌های فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و جنوب اصفهان است؛ همچنین، در استان گیلان، بارش برف و باران و در استان مازندران، بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

جمعه در جنوب کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف پیش بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم داشت. دوشنبه مجدداً در استان‌های جنوبی و شمال غرب کشور و غرب سواحل خزر، بارندگی پیش بینی می‌شود.

پنجشنبه و جمعه، ضمن ماندگاری هوای سرد در نوار شمالی کشور، دمای هوا در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی، جنوب، شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور بین ۷ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد. پنجشنبه دریای خزر و جمعه خلیج فارس مواج می‌شوند.

پنجشنبه در جنوب شرق، شرق، بخش‌هایی از شمال شرق، مرکز و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی و جمعه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید می‌باشد که در برخی مناطق می‌تواند منجر به گرد و خاک شود.