بر اساس تحلیل ها آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها، پس از ورود سامانه بارشی از شب گذشته به کشور، امروز جمعه، در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و شمال ایران بارش برف و باران و وزش باد رخ خواهد داد.
 
جمعه این وضعیت در برخی نقاط کشور از جمله استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، شمال خوزستان، شمال چهار محال و بختیاری و ارتفاعات  استان های البرز و تهران پیش بینی می شود.
 
شنبه در برخی از استان های غرب کشور مثل کرمانشاه، لرستان و ایلام بارش پراکنده خواهیم داشت.
 
یکشنبه در برخی نقاط استان های واقع در غرب کشور از جمله کرمانشاه، ایلام، لرستان، کردستان، همدان و ارتفاعات زاگرس مرکزی و نیز دامنه های البرز مرکزی و دوشنبه در برخی استان های واقع در شمال غرب و برخی استان های غرب کشور بارش برف و باران پیش بینی می شود. سه شنبه استان های ساحلی خزر شاهد بارش باران خواهند بود و برخی از مناطق غرب و شمال غرب نیز بارش برف و باران رخ می دهد. دریای خزر عمدتا سواحل گیلان و غرب مازندران امروز مواج پیش بینی می شود.

کاهش آلاینده های در کلانشهرهای کشور

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۲۶ دی و روز‌های آتی تشریح کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از شب گذشته سامانه بارشی وارد کشور شده است که از امروز جمعه در برخی از نقاط استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران و البرز، بارش برف و باران و وزش باد، پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فردا، شنبه در برخی از استان‌های غرب کشور همچون کرمانشاه، لرستان و ایلام، بارش پراکنده رخ می‌دهد. همچنین، امروز، دریای خزر، سواحل گیلان و غرب مازندران، مواج و متلاطم می‌شود.

به گفته گودرزی، از امروز بتدریج در استان‌های واقع در شمال‌غرب از میزان آلودگی هوا کاسته می‌شود. همچنین از امروز جمعه در استان‌ها و شهر‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، همچون تهران، کرج، آلودگی هوا با شدت کمتر وجود دارد.

وی ادامه داد: از روز دوشنبه از میزان آلایندگی هوا به شکل قابل‌ملاحظه‌ای کاسته می‌شود و در بیشتر مناطق کشور، شرایط سالم جوی را خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: آسمان امروز تهران، نیمه‌ابری تا ابری همراه با غبار محلی، همراه با وزش باد، است. ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر نیز بیشینه دمای امروز تهران خواهد شد.