سیدامیر سیدشنوا رتبه یک کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی، از کلاس هفتم در مدرسه تیز هوشان تحصیل می‌کردم. در ایام مطالعه برای کنکور تفریحاتم را کنار نگذاشتم. سال اولم بود که در کنکور شرکت کردم و هیچ سهمیه‌ای نداشتم.

رتبه دو، تیزهوشان

رامین آزادی رتبه دوم کنکور تجربی به خبرنگار دانشگاهی گفت: دوران متوسطه در مدرسه نمونه دولتی بودم و دوره دبیرستان را هم در مدرسه تیز هوشان تحصیل کردم.

رتبه سه، تیز هوشان

محمد تیموری ماسوله رتبه ۳ تجربی از گرگان به خبرنگار دانشگاهی، درباره زمان شروع به مطالعه برای کنکور گفت: از اول مهر ماه سال دوازدهم برای مطالعه شروع کردم، قبل از شروع کرونا و با وجود باز بودن مدارس روزی ۵ ساعت و بعد از تعطیل شدن مدارس روزی ۷ ساعت مطالعه داشتم، در مدرسه تیز هوشان تحصیل می‌کردم، تعویق اولیه کنکور خوب بود، اما تعویق بعدی که یک هفته مانده به کنکور اتفاق افتاد خیلی شرایط روانی بدی را پدید آورد. به داوطلبان توصیه می‌کنم با توجه به شرایط فعلی و شیوع کرونا آرامش خود را در کنکور حفظ کنند.

رتبه چهارم، تیزهوشان

سپهر اسلامی رتبه ۴ کنکور تجربی از تهران نیز درباره نوع مدرسه خودش به خبرنگار دانشگاهی، می‌گوید: راهنمایی در مدرسه تیز هوشان تحصیل کردم و متوسطه سوم را در مدرسه غیر دولتی تحصیل کردم.

رتبه پنج، تیز هوشان

علی مولائی رتبه ۵ تجربی از ارومیه گفت: حدودا ۱۰ ساعت در طول شبانه روز درس می‌خواندم و از کلاس ۷ به بعد در مدرسه تیز هوشان بودم. انتخابم در دانشگاه پزشکی دانشگاه تهران خواهد بود. برای قبولی در کنکور هزینه زیادی کردم و کلاس کنکور و کتاب کمک آموزشی استفاده کردم.

رتبه ۵ کنکور تجربی در ادامه بیان کرد: توصیه ام به داوطلبان که با رعایت آن می‌توانند رتبه خوبی در کنکور به دست بیاورند این است که همیشه با برنامه ریزی درس بخوانند.

رتبه شش، تیز هوشان

شهریار سلیمانی رتبه ۶ کنکور تجربی از گرگان درباره میزان مطالعه در کنکور گفت: ۷ تا ۸ ساعت و روزهایی که مدرسه نداشتم ۱۲ تا ۱۳ ساعت مطالعه می‌کردم. از کتاب کمک آموزشی استفاده می‌کردم و هر چه کتاب لازم بود را تهیه کردیم. از کلاس ۷ در مدرسه تیزهوشان قبل از آن در مدرسه غیر دولتی تحصیل می‌کردم. انتخابم پزشکی دانشگاه تهران است.

رتبه هفت، تیزهوشان

سارا احمدی رتبه ۷ کنکور تجربی از تهران به خبرنگار دانشگاهی ما گفت: از اول تابستان سال ۹۸ شروع به مطالعه برای کنکور کردم و حدودا ۶ ساعت در روزهای مدرسه روزای که تعطیل بودیم ۱۳ تا ۱۴ ساعت مطالعه می‌کردم، از سال ۷ در مدرسه سمپاد تحصیل کردم. نظم و آرامش دو نکته اساسی برای داوطلبانی است که می‌خواهند در کنکور سراسری موفق شوند.

رتبه هشت، تیزهوشان

علی چیت ساز رتبه ۸ کنکور تجربی از شیراز به خبرنگار دانشگاهی،گفت: در دوره سوم متوسطه در مدرسه تیزهوشان تحصیل کردم.

رتبه نه، تیزهوشان

مهراب دیزناب رتبه ۹ کنکور تجربی از تبریز به خبرنگار دانشگاهی ما درباره میزان ساعات مطالعه نیز گفت: روزی ۴ تا ۵ ساعت روزای مدرسه و روز‌های که مدرسه نمی‌رفتم ۸ تا ۹ ساعت مطالعه می‌کردم. از سال دهم مطالعه را شروع کردم و در سال‌های آخر بیشتر به کیفیت مطالعه توجه کردم تا ساعت مطالعه و کمیت. از سال دهم در مدرسه مدرسه تیزهوشان تحصیل کردم. انتخابم نیز پزشکی دانشگاه تهران است.

رتبه ده، تیزهوشان

محمد مهدی قلی زاده رتبه ۱۰ کنکور تجربی از بابل به خبرنگار دانشگاهی ما درباره رمز و راز موفقیتش در کنکور گفت: از پایه دهم شروع به مطالعه کردم و چون روزی ۸ تا ۹ ساعت مطالعه داشتم ساعت مطالعه را در ماه‌های آخر بالا نبردم.

او درباره نوع مدرسه اش نیز گفت: از پایه ۷ در مدرسه تیزهوشان تحصیل کردم. توصیه من به داوطلبان این است که کتاب‌های درسی به همراه جزوات معلمان را خوب مطالعه کنند و البته از کتب کمک آموزشی هم استفاده کنند، اما از بیش از حد خرج کردن برای کنکور پرهیز کنند، زیرا با رعایت کردن مثلت کتاب درسی، جزوات معلمان و کتاب کمک آموزشی می‌توانند در کنکور موفق شوند. انتخاب رشته پزشکی است، اما هنوز برای دانشگاه به جمع بندی نرسیده ام.