به گزارش پارس به نقل از ایسنا، این کارگردان ایرانی که این روزها برای اکران عمومی فیلمش در فرانسه به سر می برد طی روزهای آینده برای نمایش فیلمش در بخش رقابتی جشنواره ی فیلم « مونیخ» عازم کشور آلمان خواهد شد.

جشنواره ی فیلم « مونیخ» از ۲۸ ژوئن تا ۶ جولای (۷ تا ۱۵ تیر ماه) برگزار خواهد شد.

فیلم « گذشته» پس از حضور در جشنواره ی فیلم « کن» در بخش ویژه ی جشنواره ی « سیدنی» به نمایش درآمد و جشنواره ی « مونیخ» سومین حضور بین المللی آن است و در چهارمین حضور بین المللی پس از « مونیخ» در جشنواره ی « دوربان» آفریقای جنوبی به نمایش درخواهد آمد.

بنا بر این گزارش، اصغر فرهادی که این روزها « گذشته» جدیدترین ساخته اش در سینماهای ایران اکران شده، قرار است تا سه هفته ی آینده به ایران بازگردد.

در خلاصه داستان « گذشته» که در ۵ روز اکرانش بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در سینماهای تهران فروخته، آمده است: « احمد (علی مصفا) ۴ سال پس از جدایی از همسر فرانسوی اش به در خواست او راهی پاریس می شود تا مراحل اداری طلاقشان را طی کرده و ثبت کنند. او در مدت اقامت کوتاهش متوجه آشفتگی « لوسی» دختر همسر سابقش می شود. تلاش او برای کمک به « لوسی» پرده از رازی در گذشته بر می دارد. »

به گزارش ایسنا، علاوه بر « برنیس بژو» (بازیگر نامزد اسکار و گلدن گلوب و برنده سزار و برگزیده کن) و همچنین « طاهر رحیم» (برنده جایزه سزار) ، بازیگران دیگری چون « علی مصفا» ، « پائولین بورلت» ، بازیگر بلژیکی فیلم معروف « زندگی صورتی» ، « الیس آگویس» ، « ژان جستین» ، « سابرینا وازانی» و« بابک کریمی» در این فیلم، مقابل دوربین محمود کلاری رفته اند.