• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60867

  نتایج بیش از ۹۰ مطالعه در انگلیس و آمریکا بر روی حدود دو میلیون زن باردار نشان می‌دهد کم‌ خونی و فقرآهن شایع‌ترین فقر تغذیه‌ای میان زنان باردار در جهان است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در سراسر جهان به طور میانگین ۳۲ میلیون زن باردار از فقر آهن رنج می برند. در این میان زنان جوان، زنان باردار و کودکان بیشتر در معرض خطر فقر آهن قرار دارند.

  نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، مصرف روزانه آهن در طول دوران بارداری ارتباط نزدیکی با افزایش وزن نوزاد و کاهش خطر تولد نوزادان نارس دارد.

  در این مطالعه مشخص شد مصرف روزانه تا حداکثر ۶۶ میلی گرم آهن موثر خواهد بود. مصرف آهن سبب افزایش میزان هموگلوبین خون مادر و کاهش خطر کم خونی شده و از زایمان زودرس جلوگیری می کند.

  به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، مطالعات بیشتر نشان می دهد به ازای هر ۱۰ میلی گرم افزایش مصرف روزانه آهن (تا حداکثر ۶۶ میلی گرم آهن در روز) خطر ابتلا به کم خونی مادران ۱۲ درصد کاهش می یابد ضمن اینکه با افزایش ۱۵ گرمی وزن نوزاد خطر تولد نوزادان نارس نیز ۳ درصد کاهش می یابد.

  بنا بر نتایج تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه روچستر که در نشریه پلاس وان منتشر شده است، فقر آهن در زنان حامله اثرات جدی و بلندمدتی در تکامل مغز کودکان خواهد داشت. در واقع فقر آهن تکامل اعصاب شنوایی در کودکان نابالغ را نیز به تاخیر می اندازد.

  انگلیس بارداری تغذیه جهان زنان فقر کودکان مغز نوزاد وزن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها