• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60775

  مجید راستی گفت: آقای روحانی، رییس‌جمهور منتخب، بر سر قولش در زمینه همکاری با سازمان‌های غیردولتی بماند، چرا که دولتی در عرصه فرهنگی موفق است که نهایت هم‌فکری و هم‌دلی با سازمان‌های غیردولتی و مدنی را پیشه خود کند.

  به گزارش پارس ، این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت وگو با خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، گفت: کارهای بزرگ همیشه با قدم های کوچک شکل می گیرند و کسی نباید انتظار داشته باشد که یک شبه وضعیت کاملا متحول شود.

  او با تأکید بر این که رشد فرهنگی زمینه های زیادی دارد که باید قدم به قدم مورد بازبینی و بازسازی قرار گیرد، عنوان کرد: در کشور ما بیش از دوهزار ناشر تنها در حوزه ادبیات کودک و نوجوان فعال هستند. اگر این ناشران بتوانند ماهانه فقط دو کتاب وارد بازار کنند، قطعا اوضاع فرهنگی و بحث ادبیات کودک و نوجوان ترفیع پیدا می کند، اما در عمل این موضوع ممکن نیست.

  راستی همچنین گفت: در حال حاضر وضعیت نشر به قدری تأسف بار است که تنها من نویسنده بیش از ۱۰ کتاب در انتظار چاپ دارم و هنوز وضعیت هیچ یک از آن ها مشخص نشده است. اقتصاد فرهنگ نیازمند حمایت جدی و سرمایه گذاری گسترده است، اما با گرانی های حاضر توان نشر کتاب از تمامی ناشران گرفته شده است، پس بحث در مورد اقتصاد فرهنگ در چنین شرایطی شاید بی معنی جلوه دهد.

  او افزود: دلم می خواهد دولت تازه هم فکری اصولی با عقلا را پیشه خود کند و راهکارهای معقولی برای برطرف کردن مشکلات بویژه مشکلات فرهنگی فراهم کند.

  ادبیات اقتصاد دانشجویان ایران دولت رشد رییس جمهور سرمایه گذاری کودک و نوجوان گرانی مشکلات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها