به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، مرتضی تمدن در حاشیه برنامه ستاد تنظیم بازار استان تهران درباره طرح ضیافت اظهارداشت: از ۱۲ تا ۲۱ تیر ۲۲ نمایشگاه و ۱۵۰۰ غرفه در قالب طرح ضیافت در  شهر تهران دایر می شود.

وی ادامه داد: در نمایشگاه های طرح ضیافت، مرغ گرم، گوشت منجمد، شکر و بعضی از اقلام حبوباتی علاوه بر مواد لبنی توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه  کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان بر اساس قیمت  مصوب  عرضه می شود گفت: مرغ گرم ۵ هزار و ۱۵۰ تومان، برنج ۲ هزار و ۴۰۰ تومان، گوشت گوساله ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان، شکر ۱۵۰۰ تومان و نخود و لوبیا ۳۲۰۰ تا ۳۴۰۰ تومان در هر کیلو توزیع می شود.

تمدن خاطرنشان کرد: میادین میوه و تره بار در ۱۵۰ نقطه از شهرتهران نیز برای ارائه محصولات و اقلام ضروری ماه مبارک رمضان آماده هستند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: فروشگاه های زنجیره ای نیز مانند شهروند، رفاه و اتکاء نیز در راستای تنظیم بازار و طرح ضیافت ماه مبارک رمضان نیز فروش فوق العاده خواهند داشت.

تمدن تأکید کرد: از تعاونی های مصرف کارگری و کارمندی نیز دعوت شده است تا برای تأمین گوشت مورد نیاز خود به ادارات صنعت، معدن و تجارت استان تهران مراجعه کنند و بدون محدودیت نسبت به تامین گوشت مرغ به مبلغ ۴ هزار و ۸۰۰ تومان در هر کیلو اقدام کنند.

تمدن درباره بازرسی و نحوه نظارت بر فروشگاه ها در ایام ماه مبارک رمضان اظهارداشت: حدود ۴۰۰ بازرس ویژه، بازار و نمایشگاه ها را در ماه مبارک رمضان پایش می کنند و در این خصوص نیز گشت های سیار تعزیرات تشکیل می شود.

وی به سامانه ۱۲۴ نیز اشاره کرد و گفت: شهروندان در صورت تخلف در نمایشگاه ها و سطح بازار می توانند با این سامانه تماس بگیرند و تخلف صورت گرفته را گزارش دهند.

تمدن به مکان های احداث نمایشگاه های طرح ضیافت اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه ها در ۵ نقطه از شهر تهران و در بوستان های ولایت، ارم، خیابان خاوران، خیابان حکیمیه و مصلی تهران دایر می شوند.

وی درباره نظارت بر نانوایی ها و ساعات پخت نان در ایام ماه مبارک رمضان اظهارداشت: مدتی است به دلیل مسائل مختلف رسیدگی به موضوعات نانوایی را رها کرده ایم که در این خصوص جلسه ای برگزار خواهد شد.