به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز یکشنبه در حاشیه همایش بین المللی « دکترین مهدویت» در پاسخ به سوالی مبنی بر عیدی نیروی انتظامی به مناسبت نیمه شعبان چیست، گفت: ان شاءالله خودرو و موتورسیکلت هایی که قانون توقیف آنها را الزامی نکرده، اما بر اثر تخلفی، توقیف شده اند، رها می شوند.

 

وی با بیان اینکه این عیدی ظرف یک هفته اجرایی می شود، گفت: امیدواریم مردم نیز در شب نیمه شعبان به ماموران پلیس عیدی دهند و قانون را رعایت کنند.

 

 

 

احمدی مقدم همچنین با اعلام خبر کاهش جرایم خشن در کشور، گفت: در دهه ۸۰ شاهد کاهش تمامی جرایم خشن در کشور بوده ایم، به گونه ای که در جرم آدم ربایی شاهد کاهش ۷۰ درصدی و قتل شاهد کاهش ۲۰ درصدی در وقوعات بوده ایم.

 

 

 

به گفته فرمانده ناجا، در سال گذشته در ایران هیچ حادثه تروریستی رخ نداده است که این مسئله برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی رخ داده است.

 

 

 

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه تصادفات نیز در سال گذشته شاهد کاهش تصادفات و کشته ها بوده ایم، گفت: این در حالی است که خودروها نسبت به دهه ۸۰،۲. ۵ برابر شده اند.

 

 

 

احمدی مقدم افزود: در سال جاری نیز شاهد کاهش جرایم، کشته ها و تصادفات بوده ایم که این مسئله نشان از تسلط امنیتی در کشور دارد.

 

 

 

فرمانده ناجا با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته جرایم در حال پیشرفت است، گفت: نکته قابل توجه در تمامی مناظره های انتخاباتی دنیا این است که به مقوله امنیت به عنوان یکی از دغدغه های اصلی توجه می شود، اما در مناظرات اخیر انتخابات ریاست جمهوری تقریبا مباحث امنیتی که صرفا امنیتی باشد، بیان نشد و تنها به مقولاتی همچون ماهواره و… اشاره شد که بیشتر جنبه فرهنگی دارد.

 

 

 

وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه نیمه شعبان گفت: در همین راستا نیروی انتظامی ظرف یک هفته اخیر اقدام به ترخیص خودرو و موتورسیکلت های توقیف شده ای که الزام قانونی نداشتند، می کند.