به گزارش پارس به نقل ازایسنا، مرتضی تمدن در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران که دقایقی پیش در ساختمان جدید استانداری تهران با حضور نعمت الله ترکی _ معاون برنامه ریزی استانداری و صادقی _ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به پایان رسید، گفت: در طرح ضیافت ماه رمضان امسال مرغ گرم، منجمد، گوشت گرم منجمد، شکر، حبوبات، برنج و خرما و برخی اقلام پرمصرف عرضه می شود.

 

 

وی افزود: در نمایشگاه هایی که به مناسبت ماه رمضان عرضه می شود، همچنین مواد لبنی و اقلام عنوان شده با قیمت مصوب عرضه خواهد شد.

 

 

 

استاندار تهران با بیان اینکه در نمایشگاه های طرح ضیافت، گوشت و مرغ گرم با قیمت روز و گوشت و مرغ منجمد با قیمت مصوب عرضه خواهد شد، گفت: سقف قیمت مرغ منجمد در نمایشگاه های شهر تهران ۵۱۵۰ تومان و در نمایشگاه شهرستان های شهر تهران ۵۲۰۰ تومان نرخ گذاری شده است.

 

 

 

تمدن تصریح کرد: همچنین برنج خارجی نیز با قیمت ۲۴۰۰ تومان، گوشت گوساله منجمد با قیمت ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان، نخود و عدس به ترتیب ۳۲۰۰ تا ۳۴۵۰ تومان و شکر با قیمت ۱۵۰۰ تومان عرضه خواهد شد.

 

 

 

وی ادامه داد: همچنین ستاد تنظیم بازار مقرر کرده اتحادیه مواد لبنی نیز آمادگی خود را به این ستاد اعلام بکند و مواد لبنی نیز با حداقل پنج تا ۱۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار، اقلام خود را در نمایشگاه ها عرضه کنند.

 

 

 

استاندار تهران گفت: سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری نیز اعلام آمادگی کرده است تا در ۱۵۰ نقطه از میادین شهر تهران اقدام به عرضه اقلام پرمصرف کنند که مقرر شد برنامه های خود را به ستاد تنظیم بازار اعلام کنند و در صورت نهایی شدن برنامه، فروش عرضه اقلام پرمصرف در میادین نیز به مردم اطلاع رسانی شود.

 

 

 

به گفته تمدن، هفت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهر تهران و ۱۵ نمایشگاه نیز در مراکز شهرستان های شهر تهران از ۱۲ تیر ماه فعالیت خود را به مدت ۱۰ روز آغاز خواهند کرد و این نمایشگاه ها روز بیست و یکم به فعالیت خود پایان خواهند داد.

 

 

 

وی تصریح کرد: علاوه بر این نمایشگاه های طرح ضیافت، فروشگاه های زنجیره ای از جمله رفاه، شهروند، اتکا، سپه، یاس و اتحادیه های اصناف نیز در ستاد تنظیم بازار ماه رمضان مشارکت خواهند داشت.

 

 

 

استاندار تهران گفت: یکی از اقداماتی که برای طرح ضیافت امسال انجام شده، فراخوان تعاونی های مصرف کارگری و کارمندی است و این تعاونی ها می توانند به هر میزان که گوشت و مرغ منجمد نیاز داشته باشند، به صورت مستقیم از سازمان صنعت، معدن و تجارت تهیه کرده و آن را در اختیار کارمندان خود با قیمت مصوب مرغ کیلویی ۴۸۰۰ تومان قرار دهند.

 

 

 

به گفته تمدن، با اتحادیه برخی از کالاهای پرمصرف ماه رمضان از جمله قنادان، مواد لبنی و خرما نیز جلسه مشترک تشکیل خواهد شد تا برنامه های مشترک طرح ضیافت را در صورت آمادگی، اعلام کنند.

 

 

 

وی از حضور ۴۰۰ بازرس ویژه طرح ویژه ضیافت مبارک رمضان خبر داد و گفت: بازرسی و نظارت بر نمایشگاه ها و بازار کالا در ماه رمضان شدت بیشتری خواهد یافت و گشت های سیار با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی بر کیفیت قیمت بازار نظارت مستقیم و روزانه خواهند داشت.

 

 

 

استاندار تهران با بیان اینکه تلفن ۱۲۴ رسیدگی به شکایات مردمی نیز تا ۹ شب فعال خواهند بود، از شهروندان استان تهران خواست تا هرگونه شکایت و تخلف را با شماره تلفن ۱۲۴ به اطلاع مسوولان برسانند.

 

 

 

تمدن ابراز امیدواری کرد: نمایشگاه ها بتوانند از کیفیت لازم برخوردار باشند تا مردم در ایام ماه رمضان از این نمایشگاه ها رضایت کافی را داشته باشند.

 

 

 

استاندار تهران درباره توزیع مرغ گرم در بازار در ایام ماه رمضان نیز گفت: به تمام مرغداران استان تهران هماهنگی های لازم صورت گرفته، در صورتی که به هر میزان و به صورت نامحدود گوشت مرغ را با قیمت ۵۳۰۰ تومان در اختیار بازار قرار دهند، معادل آن نهاده ذرت سویا با قیمت مصوب دولتی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و هدف از اجرای این طرح، کاهش قیمت مرغ در بازار است.

 

 

 

تمدن با بیان اینکه ۲۰ هزار تن مرغ منجمد تولید داخل در استان ذخیره سازی شده، گفت: هیچ گونه مشکلی از لحاظ تامین مرغ نخواهیم داشت و باید نمایشگاه ها را به گونه ای ساماندهی کنیم که از هر گونه تجمع و ایجاد صف های طولانی جلوگیری شود.

 

 

 

در این جلسه مقرر شد ساعت کار نانوایی های تهران با هماهنگی اتحادیه نانوایان در جلسه روز سه شنبه نهایی شود.

 

 

 

همچنین نعمت الله ترکی - معاون برنامه ریزی استاندار تهران با انتقاد از عملکرد برخی از نانوایی ها درباره گرانفروشی و عدم عرضه نان با کیفیت بالا گفت: علی رغم اینکه آرد مرغوب در اختیار نانوایی ها قرار می گیرد، اما در برخی موارد شاهد گرانفروشی و پایین بودن کیفیت نان هستیم و با توجه به اینکه شهروندان در ماه مبارک رمضان حساسیت بیشتری نسبت به کیفیت نان دارند، باید در جلسه روز سه شنبه وضعیت نانوایی ها ساماندهی شود.

 

 

 

همچنین استاندار تهران با تاکید بر اینکه باید قیمت عمومی کالاها را کاهش دهیم، همچنین از ستاد تنظیم بازار استان درخواست کرد تا طرح پایش تنظیم بازار استان تهران تا پایان سال را در جلسه بعدی بررسی و مشخص کنند تا میزان نوسان قیمت ها، میزان ذخیره سازی ها، کمبودها و سایر مباحث مربوط به کالاهای پرمصرف شهروندان تا پایان سال ۹۲ مشخص و تکلیف دستگاه ها نیز به آنها اعلام شود.