*** شبکه یک

به گزارش پارس به نقل از ایسنا، فیلم تلویزیونی « هنوز زنده ایم» به کارگردانی و تهیه کنندگی کاظم بلوچی، دوشنبه (۳ تیر ماه) ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: آقای ظریف رفتار مردی هشتاد ساله است که تنها در خانه قدیمی دوطبقه اش با وسایل زندگی می کند. همسرش فوت شده و بچه ای ندارد. عکس های همسر و دوستان قدیمی را که همگی فوت کرده اند بر دیوار خانه زده است. او آدم بسیار جدی و خشک است و با آدم ها رابطه ندارد. روزی او متوجه می شود آقای عسگری تنها دوستش که برایش باقی مانده در خانه اش مرده و بو گرفته و بعد از چند روز همسایگان در را شکسته و پیرمرد مرده را پیدا کرده اند. دنیا برایش تیره و تار می شود و به عاقبت کار خود فکر می کند.

*** شبکه دو

فیلم تلویزیونی « کاشی ۳۱۳ » به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی یحیی منصور مؤید، ساعت ۱ بامداد روز دوشنبه ۳ تیر ماه از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی زهرا سعیدی، مریم کاویانی، یاسر جعفری، نیلوفر شهیدی و افشین سنگ چاپ آمده: در خانه ای قدیمی و کلنگی در جنوب شهر که در اتاق های دور تا دور چهار خانواده مستاجرند. کلیه ساکنان خانه به مناسبت فرا رسیدن روز نیمه شعبان در تکاپو می باشند و به همین مناسبت قرار است کلیه ساکنین جهت ادای نذورات خود جشنی را در همان جا برگزار کنند. برای برگزاری این جشن وامی از مسجد محل دریافت شده که نحوه پرداخت بین خانواده ها تقسیم می شود. در حین اینکه هر کدام از افراد این خانواده ها مشغول کاری هستند پلاستیک حاوی پول مفقود می شود، بعد از مطلع شدن کلیه افراد از واقعه همه مشغول به جستجو و وارسی جای جای خانه می شوند که نتیجه ای حاصل نمی شود و شبهه بین ساکنین ایجاد می شود که منجر به درگیری لفظی و فیزیکی می شود.

انیمیشن « ماشین ها (۱) » به کارگردانی جان لستر و تهیه کنندگی دارلا آندرسون، صبح دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۷: ۳۰ در قالب برنامه « سینما صبحانه» از شبکه دو سیما مهمان کودکان و خردسالان می شود.

داستان فیلم محصول سال ۲۰۰۶ آمریکا از این قرار است که: لایتینگ مک کوئین ماشین مسابقه ای خوش عکس همیشه برای پیروز شدن مسابقه می دهد. مک کوئین در راه رسیدن به محل مسابقات قهرمانی جام پیستون در کالیفرنیا برای مسابقه دادن با دو رقیب دیرینه، به طور غیر منتظره خود را در جاده ۶۶ شهر رادیاتور اسپرینگ می یابد و از اینجا داستان آغازمی شود.

فیلم سینمایی « آقای عبدی نسب و بانو » به کارگردانی حمید اکرمی و تهیه کنندگی مشترک حسن اسدی و مهران رستمی، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۷: ۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده: سامان و مهناز پس از مدتی نامزدی، قصد ازدواج و برگزاری مراسم عروسی را دارند. سامان در صدد گرفتن وامی از اداره خود است تا بتواند مراسم شیکی را برای مهناز برگزار کند. ناصر، پدر سامان با این کار او مخالف است و قصد دارد او را متوجه اشتباهش کند اما…

انیمیشن سینمایی « اختیارِ بازی (۱) » به کارگردانی فرانسسی میچیچه و تهیه کنندگی آلیس مارچیتلی، دوشنبه ۳ تیرماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.

ماجرای فیلم با بازی پساکوئاله آنسلمو، گابریلا بلیساریو و سسیلیا سیناردی پیرامون ماجراهایی است که در یک زندان در ایتالیا و اتفاقاتی که برای زندانیان می افتد شکل می گیرد. رییس جدید زندان که زنی به نام سیلویا است تصمیم دارد تحولی در تیم فوتبال آنجا به وجود آورد. این اتفاق زمانی میسر می شود که وی در می یابد کارلو ماریانی که به جرم سرقت در زندان است برادر استفانو ماریانی یکی از مربیان صاحب نام در زمینه فوتبال است. اما کارلو از زمان گذشته با برادر خود قطع رابطه کرده و دل خوشی از او ندارد. پدر استفانو به شهری که وی در آنجا به مربیگری مشغول است رفته و از او می خواهد به دیدن برادرش کارلو بیاید. ولی…

*** شبکه سه

جشن ویژه نیمه شعبان یکشنبه دوم تیر ماه ساعت ۱۶: ۱۰ از شبکه سیما به روی آنتن می رود.

فیلم تلویزیونی « ترش و شیرین ۱ » به کارگردانی رضا عطاران یکشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم می بینیم: نصرت زن میانسالی است که زندگی خانواده پرجمعیتش را از راه درست کردن و فروختن ترشی اداره می کند. زمانی که او به همراه داماد بیکارش، ناصر برای انجام کاری به بانک می روند، متوجه سارقانی می شوند که کیف تاجری به نام جهان را سرقت می کنند، آنها به تعقیب سارقان می پردازند و در نهایت…

فیلم سینمایی « هنوز نرسیدیم » به کارگردانی برایان لوات، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۴: ۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: مردی به دلیل مجاورت محل کارش با محل کار یک خانم با وی آشنا می شود و از وی خواستگاری می کند، زن دارای دو فرزند است. در تعطیلات آخر سال وقتی زن قرار می گذارد، در محل کارش اضافه کاری کند. مرد برای مراقبت از فرزندان وی آنها را نزد خود می آورد.

آیس کیوب، نیا لانگ و آلیشا آلن در فیلم سینمایی « هنوز نرسیدیم » محصول سال ۲۰۰۵ کشور آمریکا و کانادا ایفای نقش کرده اند.

قسمت دوم فیلم تلویزیونی « ترش و شیرین » دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

*** شبکه چهار

فیلم سینمایی « دعوت شام از یک قاتل » به کارگردانی روبرت مور محصول سال ۱۹۷۶، یکشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۲۰: ۳۰ در قالب برنامه « سینما سینما » از شبکه چهار سیما پخش می شود.

فیلم با بازی پیتر فالک، پیتر سلرز، اَلِکگینس، ترومنکاپوتی، جیمز کوکو، ایلینبر نان و مگی اسمیت داستان حضور گروهی از کارآگاه های خصوصی کارکشته برای فاش ساختن راز یک جنایت به قصری عجیب است.

فیلم سینمایی « کارآگاهان خصوصی » به کارگردانی لانگ الیوت، محصول سال ۱۹۸۰ آمریکا، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی تیم کانوی و دان ناتس می بینیم: در پی قتل زوج سالمند و ثروتمند؛ دو کاراگاه خصوصی به خانه آنها وارد می شوند. با ورود دو کاراگاه قتل خدمه سرسرا شروع شده تا آخرین نفر آنها پیش می رود. در نهایت نیز مشخص می گردد؛ که مرد علی رغم حادثه ای که رخ داده؛ زنده مانده ؛ با هماهنگی خدمه سرسرا قصد دارد مقابل کاراگاه از قاتلش که دختر خوانده اش باشد اعتراف بگیرد. دو کاراگاه در سرسرا با مشکلات و موانع بسیاری روبرو می شوند که…

*** شبکه تهران

برنامه ویژه جشن نیمه شعبان یکشنبه دوم تیر ماه ساعت ۲۱: ۰۰ به روی آنتن می رود.

فیلم سینمایی « مردان سیاهپوش ۳» به کارگردانی بری ساننفلد و با بازی ویل اسمیت، تومی لی جونز، جاش برولین و جمین کلمنت، یکشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۲۰: ۴۵ از شبکه تهران پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: مامور کی و مامور جی، دو نفر از کارمندان بخش ویژه ای از پلیس هستند که با مهاجمان فضایی مقابله می کنند. مامور جی که همکار جوان تر است متوجه می شود که در زمان حال مامور کی توسط یک مهاجم فضایی به نام موریس وحشی به قتل رسیده است. اگر مامور کی سال ها پیش که بر موریس غلبه می یافت او را می کشت و دستگیرش نمی کرد تا محکوم به تحمل زندان در کره ماه شود اکنون زنده بود. مامور جی برای اینکه مامور کی را متقاعد کند تا هنگام تسلیم شدن موریس وحشی او را بکشد به زمان گذشته سفر می کند.

فیلم سینمایی « کلاه قرمزی و پسرخاله» به کارگردانی ایرج طهماسب و با نقش آفرینی فاطمه معتمد آریا، حمید جبلی، مرضیه محبوب، مرتضی احمدی و ایرج طهماسب، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۹: ۱۵ در قالب برنامه" سینما تماشاخانه" از شبکه تهران پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: کلاه قرمزی که بزرگ شده، مشغول تحصیل است، اما بازیگوشی هایش سبب می شود تا از مدرسه اخراج شود. تلاش او برای اینکه شغلی به دست آورد نیز نتیجه ای عاید نمی کند، تا اینکه از طریق تماشای تلویزیون و ملاحظه برنامه آقای مجری تصمیم می گیرد تا روانه تلویزیون شود. کلاه قرمزی به تهران نزد پسرخاله می رود و با کمک او راهی تلویزیون می شود و در آنجا به خاطر علاقه زیادش به آقای مجری سعی می کند تا موانع راه ازدواج او را از بین ببرد اما مشکلاتی را باعث می شود.

فیلم سینمایی « بازگشت به خانه» به کارگردانی سمیر کارنیک، محصول سال ۲۰۱۱ هند، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه تهران پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده: پرم مرد جوان هندی الاصلی است که با مری همسر کانادایی خود و دو فرزند و مادرش در کانادا زندگی می کند. او خیلی دوست دارد که به کشورش برگردد ولی همسرش اصلا موافق نیست. پدر پرم وقتی که او کوچک بوده خانواده اش را ترک کرده و پسر کوچکشان را با خود برده است. آنها توسط دوستی متوجه می شوند که درام سینگ هنوز هم کلاهبرداری می کند. مادر پرم بسیار نگران پسر کوچکش است و از پرم می خواهد که هر طور شده به هند برگشته و آنها را پیدا کند. پرم هم برای خبر گرفتن از احوال او و برادر کوچکش گجودر به هند می رود. جواهر فروشی که درام سینگ و گجودر از او کلاهبرداری کرده اند، عده ای را برای کتک زدن آنها جمع کرده ولی…

فیلم سینمایی « مستر بین پلیس می شود ۱» به کارگردانی پیتر هویت دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۲۰: ۴۵ از شبکه تهران روی آنتن می رود.

در این فیلم با بازی روان اتکینسون، تاشا دی و اسکانسلوس و ناتالی ایمبروگلیا خواهید دید: پاسکال سو از مرد ثروتمند خطرناکی است که قصد دارد حکومت انگلستان را به دست آورد تا اینکه به جانی انگلیش ماموریت داده می شود که انگلستان را از این خطر بزرگ نجات دهد.

*** شبکه شما

فیلم تلویزیونی « گره گشا » به کارگردانی مجید عکاف زاده و سیدحسن حسینی و تهیه کنندگی سیدحسن حسینی، دوشنبه ۳ تیرماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه شما پخش می شود.

داستان از جایی آغاز می شود که چند روزی به برپایی جشن نیمه شعبان توسط بچه های مدرسه و معلمان و مدیر مدرسه باقی نمانده است. همزمان با پیگیری و تلاش چند تن از بچه ها برای تمرین اجرای نمایش در روز جشن و اختلافشان بر سر انتخاب متن نمایشنامه، شاهد چند داستان دیگر همچون کارگری که برای تامین جهیزیه دخترش توان مالی کافی ندارد و مستاصل است، دعوت معلم و مدیران از دو هنرمند محبوب برای شرکت در جشن و نگرانی یکی از اهالی در باب اهمیت زکات و…

*** شبکه آموزش

فیلم تلویزیونی « شهرام و بهرام » به کارگردانی شهرام خادم، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۰ از شبکه آموزش پخش می شود.

داستان شیطنت های دو جوان است که یکی پیش دانشگاهی و دیگری پشت کنکوری است. نام این دو یکی شهرام و دیگری بهرام است. چنانکه یک بار هلی کوپتری می خرند که خراب بوده و برای پس دادنش نقشه می کشند. فروشنده از آنها شکایت می کند همچنین در نقاشی ساختمان خراب کاری می کنند و صاحب کار از آنها شکایت می کند، سپس در خواستگاری خواهرشان به آزار خواستگار می پردازند. مدتی بعد به فروش سی دی روی می آورند و توسط پلیس دستگیر می شوند. در نهایت…

*** شبکه نمایش

فیلم سینمایی و تلویزیونی « بازی مهره سفید» ، « آخرین پرواز» ، « تلخ و شیرین » ، « زندگی در اعماق فنجان قهوه » به کارگردانی کامبیز کاشفی و با بازی فریده آریا مج، مهدی یوسفی زاده و محمود موسوی، « مربی کارتر » ساخته توماس کارتر و نقش آفرینی ساموئل جکسون و ریگ کوانزالس محصول سال ۲۰۰۵ آمریکا و آلمان و « میراث بورن » با بازی جرمی رنر و به کارگردانی تونی گیلروی یکشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۱۳: ۱۵،۱۵،۱۷،۱۹،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

فیلم سینمایی و تلویزیونی « یک کوچه گل » به کارگردانی صادق پروین آشتیانی و با نقش آفرینی صادق توکلی و صدیقه کیانفر، « مادلاین » محصول سال ۱۹۹۸ فرانسه و آمریکا ساخته دایسی مایر و بازی فرانسیس مکدورمن، « مرد عجیب » ، « تخم مرغ های فاسد » به کارگردانی تونی مارتین و بازی بیل هانتر، میک مالوی و باب فرنکلین، « مرد » ساخته لس می فیلد و هنرمندی ساموئل ال جکسون و یوگنس لو و « نقطه انهدام » به کارگردانی حیسون بورک و بازی جنسون پریشتلی تولید سال ۲۰۰۷ در کشور کانادا، دوشنبه ۳ تیر ماه ساعت ۱۳: ۱۵،۱۵،۱۷،۱۹،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود. ۱۰۴/

معاونت صدا، نیز در نیمه شعبان برنامه های ویژه خود را برای شنوندگان به روی آنتن می برد.

*** رادیو معارف:

به مناسبت جشن های دهه مهدویت و با فرارسیدن سالروز میلاد خجسته ذخیره خداوند در زمین حضرت حجت بن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف، ۳ نمایش رادیویی ویژه این ایام از برنامه « باغ تماشا» پخش می شود.

نمایش های رادیویی « خورشید پنهان» ، « طلوع فردا» و « دیدار» با نگاهی به وقایع و رویدادهای هنگام تولد حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه، برخی ویژگی های آن حضرت و احوالات امام حسن عسکری در شب میلاد ایشان، به ترتیب روزهای ۱ تا ۳ تیر ۹۲ در قالب برنامه « باغ تماشا» تقدیم علاقمندان خواهد شد.

این ۳ نمایش رادیویی در واحد نمایش رادیو معارف به سردبیر تهیه کنندگی و نویسندگی روح الله مثنوی و کارگردانی مهدی میرغیاثی، علی فرحناک ومحسن صباغ زاده و جمعی از هنرمندان رادیو معارف تولید شده است.

برنامه « باغ تماشا» هر روز از ساعت ۱۷: ۳۰ از رادیو معارف تقدیم شنوندگان فرهیخته و دوستداران هنرهای نمایشی می شود.

در عصری که غرب تلاش می کند اندیشه سکولاریسم را در جهان گسترش دهد و با گفتمان دهکده جهانی و جهانی سازی، دین و اندیشه دینی را ناکارآمد جلوه دهد؛ سخن از انتظار گفتن ضرورت دو چندان می یابد. تعمیق ریشه های اعتقادی استقرار حکومت جهانی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، ترویج گفتمان استقرار قسط و عدل و آرمان انبیاء و امامان معصوم علیهم السلام و امتیازهای همه جانبه آن از مباحثی است که در پژوهش ها و مقالات در همایش ها و سمینارهای علمی مهدوی مطرح می شود و دستمایه برنامه سازان « سخن انتظار» قرار گرفته و موضوع استراتژی انتظار را با کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسماعیل شفیعی سروستانی تقدیم شنوندگان رادیو معارف می کند. رادیو معارف در صدد است تا با این برنامه مخاطبان را با مباحث تئوریک دکترین مهدوی آشنا کند.

برنامه « سخن انتظار» کاری از گروه اندیشه و حکمت به سردبیر تهیه کنندگی و نویسندگی ابوذر رجبی و گویندگی مصطفی اسماعلیلی هرجمعه از ساعت ۱۴: ۴۵ روی موج رادیو معارف می رود. این برنامه شنبه ها از ساعت ۱: ۳۰ بامداد بازپخش می شود.

*** رادیو ایران:

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه، شامل آیتم های ویژه طنز و نیز ترانه ها و نقیضه های شاد است.

ترانه مناسبتی" یه روز میایی" سروده محمد اوزی از بخش های اصلی این برنامه است که خوانندگی آنرا محمد رضا اسماعیلی هنرمند رادیو و تلویزیون کشورمان انجام داده است.

" کوی نشاط" ویژه نیمه شعبان به سردبیری و تهیه کنندگی امیر عباس اشرف، کارگردانی محمود صابری و نویسندگی محمد اوزی، شاهرخ باقری نژاد و عباس محبی و آهنگسازی مجتبی تیموری و صدابرداری علی رضا آزادگان مهر و بازیگری گروه بازیگران آن در روز نیمه شعبان دوشنبه ۳ تیرماه ۹۲ از ساعت ۱۶: ۳۰ به مدت ۹۰دقیقه از رادیو ایران پخش خواهد شد.

در" کوچه های انتظار" که یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۸ به مدت ۳ ساعت پخش می شود، مردم از تزئین و چراغانی کوی و دیار خود صحبت می کنند.

*** شبکه صدای آشنا:

" موعودشناسی" در پنج بخش به موضوعاتی چون شرحی بر زندگانی حضرت مهدی (عج) ؛ شبهات ظهور امام زمان (عج) ؛ جایگاه و ظهور ایشان در ادیان مختلف؛ نشانه های ظهور و دلایل غیبت حضرت ولی عصر (عج) می پردازد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدباقر رنجبر و حجت الاسلام والمسلمین دکتر بهروز یزدان پناه، کارشناسان این ویژه برنامه اند.

رویا ولی زاده نویسنده، سردبیر و تهیه کننده، راضیه طالب زاده گوینده و مهدی صباغی راوی، در این ویژه برنامه همراه شما خواهند بود.

" موعودشناسی" را که در گروه دین و اندیشه تولید شده، روز دوشنبه سوم تیر ساعت ۱۱: ۰۰ به وقت تهران برابر با ساعت ۰۶: ۳۰ به وقت گرینویچ از کانال اروپای شبکه جهانی صدای آشنا بشنوید.

*** رادیو سلامت:

برنامه های گروه های برنامه سازی رادیو سلامت از یکشنبه ۲ تیر تا پایان روز دوشنبه ۳ تیر به شرح زیر خواهد بود:

برنامه" قاصدک" به تهیه کنندگی زهرا سرمعلی و سردبیری معصومه ذباح با حضور جمعی از کودکان از ساعت ۲۱: ۱۵ ۲ تیر ماه به مدت ۱۵ دقیقه با موضوع آخرین خورشید امامت، زندگی امام زمان و ویژگی های دوراه حیات و غیبت را بررسی می کند.

برنامه" سلام جوانی" به تهیه کنندگی شهرام زین العابدین و سردبیری فاطمه شهبازی و گویندگی رویا کاظمی و مسعود خواجه وند در روز ۳ تیر به مدت ۳۰ دقیقه از ساعت ۱۸ با موضوع ویژه منتظران وافعی امام زمان (ع) از رادیو سلامت پخش می شود.

برنامه" صبح و زندگی" ۳ تیر ماه ساعت ۷: ۱۰ به مدت ۵۰ دقیقه به تهیه کنندگی شهرام زین العابدین و گویندگی فیروزه آدابی و با موضوع خودسازی در جهت تحقق فرج امام زمان (عج) از این رادیو پخش خواهد شد.

برنامه" طلوع خورشید" به تهیه کنندگی سحر جولایی و گویندگی معصومه نوازنی و محمدرضا قلم بر، ۳ تیر ماه، ساعت ۱۰: ۳۰ به مدت دو ساعت و نیم با موضوع ایجاد امید و انگیزه از ظهور آقا امام زمان (عج) به روی آنتن می رود.