به گزارش پارس نیوز، 

حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در پی صدور بیانیه سردار سلیمانی برای گسیل موکب‌های اربعینی به مناطق سیل زده لرستان و خوزستان، هم اکنون تعدادی از این موکب‌ها در مناطق تعیین شده مستقر و خدمات دهی خود را آغاز کرده و تعداد دیگری نیز در حال اعزام هستند.

وی با بیان اینکه تجربه و نیت خالصانه خادمان و مدیران موکب‌ها پشتوانه خوبی برای بهره‌گیری از این ظرفیت در شرایط بحرانی است اظهار داشت: از آنجا که این مأموریت در پی شرایط اضطراری و غیرقابل پیش‌بینی شده به موکب‌ها سپرده شده است، نیازمند پشتیبانی مردمی هستیم.

پلارک با بیان اینکه هموطنان عزیز می‌توانند با شماره‌گیری کد ستاره دویست و سی و سه مربع (#۲۳۳*) و گزینه اربعین کمک‌های خود را به موکب‌های مستقر در مناطق سیل زده اهدا کنند افزود: این موکب‌ها یک ماه در مناطق سیل زده خوزستان و لرستان به هموطنان سیل زده خدمات خواهند داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: اگرچه از روزهای آغازین بحران سیل، هموطنان عزیز اقدام به ارسال کمک‌ها به مناطق سیل زده کرده‌اند اما به اذعان مسئولان از روز گذشته و در پی صدور بیانیه سردار سلیمانی، شاهد موج جدیدی از کمک‌های مردمی هستیم که نشان دهنده اعتماد عمومی به موکب‌های اربعین و خادمان اهل بیت علیهم السلام است.

وی با بیان اینکه قرارگاه شبانه روزی به‌منظور مدیریت و هماهنگی بین موکب‌ها و دستگاه‌های مختلف در ستاد بازسازی عتبات عالیات تشکیل شده است، یادآور شد: پس از زلزله ویرانگر سال ۹۶ کرمانشاه نیز موکب‌های اربعین در مناطق زلزله زده مستقر و با طبخ غذای گرم و توزیع میان وعده به هموطنان خدمات ارائه کردند.