به گزارش پارس نیوز، 

2459628 شامگاه امروز دو دستگاه خودروی پراید بعد از پل نکاچوب سورک به‌صورت رُخ به رُخ با یکدیگر برخورد کردند که در این حادثه یک مرد میانسال فوت کرده است.

این حادثه در حالی مقابل شرکت نکاچوب میاندورود صورت گرفته است که به گفته شاهدان عینی فقدان روشنایی، آسفالت نامناسب و سنگ‌ریزه‌های موجود در وسط جاده موجب انحراف خودروی پراید به مسیر مقابل شده و با برخورد شاخ به شاخ با دیگر خودروی پراید، مرگ یک مرد میانسال سورکی را رقم زده است.

پس از این حادثه حوالی ساعت ۱۸ امروز جمعی از اهالی شهر سورک و روستاهای شهرستان میاندورود در اعتراض به تصادفات چندین‌باره و بی‌توجهی چندین ساله مسؤولان اجرایی نسبت به مشکلات جاده‌های شهرستان میاندورود و محور گهرباران، پل نکاچوب و راه ارتباطی به بخش گهرباران را مسدود کردند.

 

اهالی معترض شهرستان میاندورود و بخش گهرباران با آتش زدن چندین لاستیک خودرو حدود دو ساعت محور شهر سورک به جاده مرگبار گهرباران را مسدود کردند و خواستار رسیدگی مسؤولان اجرایی به وضعیت روشنایی محور گهرباران، روشنایی و تعریض پل نکاچوب و مناسب‌سازی آسفالت محورهای این شهرستان شدند.

پس از اقدام اهالی شهرستان میاندورود به بستن جاده، فرماندار، فرمانده انتظامی، بخشدار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود، تعدادی از اعضای شورای شهر سورک، شورا و دهیار روستای اسلام‌آباد در جمع مردم معترض حضور یافتند و وعده دادند تا به مشکلات این محور رسیدگی شود.

 

اظهارات یک شهروند میاندورودی در خصوص سهل‌انگاری مسؤولان در رسیدگی به وضعیت محور سورک به گهرباران و دلایل این حادثه مرگبار

محور گهرباران و جاده‌های مواصلاتی شهرستان میاندورود یکی از حادثه‌خیز ترین محورهای مازندران به‌شمار می‌روند که شهروندان و اهالی منطقه هر روز و هر هفته شاهد تصادفات ناگوار و از دست دادن عزیزان خود در آن هستند.

 

 

وضعیت پل نکاچوب و محور سورک به گهرباران در شب

قرار داشتن این محور در لیست جاده‌های فرعی، اجرای غیراصولی محور گهرباران، نداشتن شانه خاکی، فقدان روشنایی در نقاط حادثه‌خیر، فقدان علائم راهنمایی و رانندگی و گاردریل موجب شد تا اهالی گهرباران و شهرستان میاندورود هر هفته شاهد حوادث ناگواری در این منطقه باشند.