به گزارش پارس نیوز، 
عباس میرزایی داستان‌نویس در گفت‌وگوی درباره اثر داستانی تازه‌اش گفت: یک رمان مفصل دفاع مقدسی نوشته‌ام که حال و هوای طنز دارد که الان مراحل نهایی تدوینش را می‌گذراند. امیدوارم این کتاب در سال 98 چاپ و منتشر شود.

میرزایی با بیان اینکه این یک رمان بزرگسال است، خاطرنشان کرد: هنوز اسم قطعی این کتاب مشخص نشده ولی فعلا عنوان «جایی برای پنهان شدن» را برایش انتخاب کرده‌ام که احتمال دارد این عنوان بعدها تغییر کند.

این داستان نویس با اشاره به تجربه‌اش در نگارش داستانی در خصوص یک رویداد در انقلاب اسلامی در کرمان و استقبال نوجوانان از آن گفت: دو سال پیش واقعه‌ای که در دوران انقلاب در کرمان افتاد، یعنی آتش‌سوزی مسجد جامع کرمان را در قالب یک رمان نوشتم. خود این واقعه چیزی بود که علی‌رغم اهمیتش، ولی نوجوانان و جوانان به آن توجی نداشتند، ولی وقتی آن را در قالب داستانی طنز روایت کردم، استقبال خوبی از آن شد و مخاطبان با آن رویداد آشنا شدند. حالا این سبک را در روایت بخشی از دوران دفاع مقدس به کار گرفتم.

وی ادامه داد: رمانی که در دست تدوین دارم با یک یک درونمایه طنز در قالب یک داستان 300 یا 400 صفحه‌ای به روایت بخش مهمی از دوران دفاع مقدس می‌پردازد و تصور می‌کنم به دلیل جذابیت طنزگونه و روایت غیرسنگین و به دور از وزانت تصنعی که در این سال‌ها در حوزه داستان دفاع مقدس باب شده، بتواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

میرزایی در خصوص ناشر و زمان دقیق انتشار این اثر توضیح داد: هنوز برای انتشار این رمان با هیچ ناشری مذاکره نکرده‌ام، اما احتمالا این کتاب را با یکی از ناشرانی که پیشتر با آنها همکاری داشته‌ام منتشر کنم. زمان دقیق انتشار هم مشخص نیست ولی تصور می‌کنم در پایان سال آینده به انتشار برسد.