به گزارش پارس نیوز، 

|حفظ اسلام منوط به حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است

روزگاری رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) در مورد وصیت نامه شهدا می‌فرمود: «این وصیت‌نامه‌‌هایى که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید. 50 سال عبادت کردید، و خدا قبول کند، یک روز هم یکى از این وصیت‌نامه‌ ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید.» چند سال پیش بود که رهبر معظم انقلاب هم در یکی از دیدارهای رسمی‌شان به خواندن وصایای شهدا توصیه داشتند.

ایشان در این زمینه فرمودند: «این وصیت‌نامه‌هایی که امام می‌فرمودند بخوانید، من به این توصیه‌ ایشان خیلی عمل کرده‌ام. هرچه از وصیت‌نامه‌های همین بچه‌ها به دستم رسیده - یک فتوکپی، یک جزوه - غالباً من اینها را خوانده‌ام؛ چیزهای عجیبی است. ماها واقعاً از این وصیت‌نامه‌ها درس می‌گیریم. این‌جا معلوم می‌شود که درس و علم و علم الهی، بیش از آنچه که به ظواهر و قالب‌های رسمی وابسته باشد، به «حکمت معنوی» - که ناشی از  نورانیت الهی است - وابسته است. آن جوان خطش هم بزور خوانده می‌شود، اما هر کلمه‌اش برای من و امثال من، یک درس راهگشاست و من خودم خیلی استفاده کرده‌ام...وقتی معنویت هست، دلها مجذوب آن می‌شود. وقتی دل‌ها مجذوب شد، نیروها به دنبال دل‌ها و اراده‌ها حرکت می‌کند. وقتی این‌طور شد، بزرگ‌ترین قدرت‌ها نمی‌توانند یک ملت را شکست بدهند. برادران! این واقعیت در ایران اتفاق افتاد؛ بزرگ‌ترین قدرت‌های دنیا نتوانستند ایران را شکست بدهند.» اعجازهای نهفته در کلام این مردان خدا گنجینه‌ای از حکمت آن‌هاست که میدان جهاد در راه خدا به آن دست یافتند. مرور خطوط این وصایا ضروری است.

شهید جواد غفارزاده متولد43/11/20 بود که بیست و هفت بهمن 64 در سن 21 سالگی در جریان عملیات والفجر 8 به درجه رفیع شهادت نائل شد. در ادامه وصیت‌نامه این شهید والامقام را می‌خوانید:

«درود بر خاتم پیامبران الهی حضرت محمد مصطفی (ص) که برای رحمت به عالمیان فرستاده شد. سلام بر ائمه معصومین بالاخص آخرینشان حضرت قائم (عج) که زمین را پر از عدل خواهد نمود. درود بر امام امت خمینی بزرگ، آنکه امتی را رهبری کرده و بسوی خدا هدایت می‌کند. صلوات و سلام بر ارواح شهدای بزرگوار اسلام از صدر اسلام تا عصر حاضر. درود بر اسلامیان در تمامی جهان و رزمندگانی که در راه اسلام به جانفشانی و ایثار مشغولند و جان خود را با اخلاص با رضای خداوند متعال به معامله گذاشته‌اند.

و همچنین با سلام و درود بر محضر مبارک خانواده و دوستان گرامی‌ام، با عرض معذرت بسیار عرایض که لازم است به عرض می‌رسانم مطالبی است کوتاه شاید که تذکری واقع شود، ان شاءالله.

اولاً: اسلام عزیز با زحمات فراوان به دست ما رسیده است، بهترین بندگان خدا در این راه زحمت ها را متحمل گشته‌اند. سعی کنیم در حفظ آن کوشا باشیم و در راه آن از هیچ مشکلی نهراسیم و مال و جان خود را فدای آن بنماییم. در این برهه از زمان حفظ اسلام منوط است به حفظ انقلاب اسلامی و حفظ نظام جمهوری اسلامی. پس در رفع مشکلات آن کوشا و سهیم باشیم و موانع آن را که همان موانع اسلامند را از میان برداریم. منظور ما از اسلام، اسلام تشیع است و مبنای تشیع، ولایت ائمه است و قرآن کریم که باید با اعتصام بر این دو به خدا حرکت نمود.

شهادت نوعی از مرگ است که نصیب هر کس نمی‌شود و آن فیض عظیمی است که بیچارگانی مانند ما را راهی بدان نیست. از خانواده عزیز خود خواستارم اگر این توفیق بزرگ الهی نصیب ما شد خدا را شکر گذارند. همچنین از پدر و مادر و خواهران و برادرانم بسیار عذر و معذرت می‌خواهم و خواهان بخشش و عفو آن‌ها می‌باشم. از دوستان و آشنایان نیز که رابطه با بنده داشته‌اند حلالیت بسیار می‌طلبم. امیدوارم خداوند متعال همگی‌مان را در جوار خود در بهشت محشور نماید.

به حزب اللهی‌ها بگویید که خط امام که همان خط اسلام اصیل است را حفظ کنند و در این خط حرکت کنید و آنچه را که امام و اسلام بدان امر فرموده است با جان و دل عمل نمایید.

به ضد انقلاب و آن‌ها که با امام دشمنی دارند بگویید که اگر همچنان در این­ راه حرکت کنید روی سعادت را نخواهید دید و به ذلالت ابدی منتهی خواهید شد.

این بنده در صورت شهادت یا مرگ رضایت به اینکه ضد انقلاب یا ضد امامی در مجلس عزاداری شرکت نمایند ندارم، زیرا که عمل بدون ولایت از نظر ما هیچ گونه ارزشی ندارد. نزدیکترین افراد به ما مومن‌ترین‌ها و دورترین افراد کافرترین‌ها و منافق‌ترین‌ها هستند. خداوند ما را از تمام امراض و ناپاکی‌های قلبی و درونی شفای کامل عنایت فرماید و ما را در جرگه دوستان خود قرار داده و در قیامت با آنان محشور نماید.

در مورد حق‌هایی که برگردن این بنده می‌باشد، آنچه که یادم می‌آید متذکر می‌شوم:

  1. به برادر ابراهیم بیات مقدار 3000 ریال بدهکار می‌باشم.
  2. در مورد روزه کفاره دو روزه را بپردازید.
  3. در مورد قضای نماز اگر امکان داشت دو سال و اگر نه یک سال برایم بجا بیاورند و بسیار متأسفم که نتوانستم آن ها را بجای آورم و آن بخاطر مشکلی بود که مانع شده بود.

خداوندا! ایمان کامل، یقین قلبی، عشق به شهادت را نصیبمان بگردان.

پروردگارا! ما را در جرگه دوستان خاص خودت قرار ده.

بارالها ما را پاک کن و سپس در جوار خویش به وسیله شهادت ما را قرار ده.

خدایا گناهان ما و پدر و مادرمان و دوستان و ذوی‌الحقوقان و مومنات را ببخش و بیامرز.

خدایا معرفت در وجود خودت را نصیبمان بفرما.

پروردگارا! رزمندگان پرتوان اسلام را پیروز بفرما و آنان را سالم بدار.

بار خدایا! رهبر کبیر انقلاب اسلامی -امام امت - خمینی عظیم را تا انقلاب مهدی(عج)و حتی کنار مهدی (عج) محافظت بفرما.

بارالها! شهیدان ما را با شهدای صدر اسلام و با شهدای کربلای حسین (ع) محشور بفرما.

ربنا لاتزغ قلوبنا بعد از هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمه انک انت الوهاب.و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جواد غفارزاده

«64/1/26 به هنگام اعزام به منطقه