به گزارش پارس نیوز، 
لب های خشک و پوسته پوسته

اگر لب هایتان همیشه خشک و پوسته پوسته است، می تواند نشان دهنده کم آبی بدن تان باشد.

در این صورت به جای اینکه صبح تا شب با بوم های مخصوص لب، لب هایتان را چرب کنید، یک بطری آب کنار دستتان قرار دهید و به طور مرتب آب میل کنید.

اگر عادت دارید که لب هایتان را با زبان خیس کنید نیز لازم است این عادت را ترک کنید، چون بزاق دهان نیز در خشک شدن لب ها موثر است و باعث ترک  خوردن و پوسته پوسته شدن آنها می شود.

ترک خوردگی گوشه دهان

اگر گوشه ی لب هایتان ترک می خورد، احتمال دارد که دچار بیماری قارچی میکوز باشید.

اگر دندان هایتان را سیم کشی کرده اید و شب ها نیز در خواب این سیم در دهانتان می ماند، باید بدانید که احتمال دارد باکتری ها در اطراف دهان تان پخش شده و باعث بروز عفونت شوند.

البته جای نگرانی نیست. کافیست مشکل را با پزشک در میان بگذارید تا برحسب شرایط و میزان زخم یا ترک خوردگی گوشه ی لب تان، داروهای لازم را تجویز کند.

لب هایی با رنگ غیرعادی

اگر به عنوان مثال چند دقیقه قبل یک آب نبات آبی رنگ خورده اید و لب هایتان آبی شده است، مشکلی وجود ندارد.

اما اگر متوجه شده اید که صبح ها لب هایتان بدون اینکه ماده غذای رنگی خورده باشید، تغییر رنگ داده و یا بی رنگ شده اند، شاید پایبیماری های کبدی در میان باشد.

بهتر است با پزشک مشورت کنید و آزمایش دهید.

لب های متورم

لب ها بعد از ضربه دیدن و یا واکنش های آلرژیک دچار ورم می شوند.

اما اگر متوجه شده اید که یکی از لب هایتان و زبان تان متورم شده و همچنین سوزشی در لب ها و گلو احساس می کنید، بهتر است کمی هوشیار باشید. احتمال اینکه دچار یک واکنش آلرژیک جدی شده باشید زیاد است.

بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

لب های حساس

اگر با لمس لب هایتان احساس درد می کنید، امکان دارد پای واکنش های آلرژیک در میان باشد.

البته جای نگرانی نیست. احتمال دارد نسبت به موادی مانند رژ لب یا خمیر دندان حساسیت پیدا کرده باشید. کافیست که منشا این درد را پیدا کنید.