به گزارش پارس نیوز، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در نشست خبری که امروز (چهارشنبه، ۱۲ آذر ماه) پیرامون حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد برگزار شد، ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه واژگونی اظهار کرد: همه مسئولان از وقوع این حادثه ناراحت هستند و باید این حادثه از ابعاد مختلف بررسی و منتهی به تصمیماتی شود.

وی با بیان اینکه با بررسی حادثه اگر کسی مقصر بود، میزان تقصیر آن‌ها در چهارچوب قانون معین و برخورد می‌شود، گفت: این حادثه باید یک عبرت باشد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: از دست دادن یک انسان آن هم جوانی که درس خود را تمام کرده و ذخیره کشور است، ناراحت کننده است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه این افراد امید‌های آینده کشور هستند و باید در حفظ این سرمایه‌ها تلاش کرد، گفت: بایدمشخص شود که آیا در دوران گذشته قصوری انجام شده است؟

حجت الاسلام و المسلمین منتظری  اظهار کرد:  یکی از معاونین دادستانی کل به بنده گفته است که در یکی از شهرستان‌ها دانشگاهی وجود دارد که شرایط آن از شرایط دانشگاه آزاد تهران بدتر است؛ در نتیجه مدیران باید از این فرصت استفاده کنند و نواقص را رفع کنند.

وی گفت: حادثه دیدگان و مصدومان حادثه حقوقی دارند که باید حقوق آن‌ها بررسی و به آن‌ها داده شود و دستگاه قضایی این اطمینان را می‌دهد که حقوق جانباختگان و مصدومان استیفا خواهد شد و اگر کسی در این زمینه قصوری داشته باشد با آن برابر موازین برخورد می‌شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه در دیداری حضوری که از محل حادثه داشتم، دانشجویان مطالبات به حقی داشتند که بررسی می‌شود و دستگاه قضا آن‌ها را بررسی و پیگیری می‌کند، اظهار کرد؛ به نظر بنده عده‌ای می‌خواهند از این حادثه بهره‌برداری کنند و ما می‌بینیم که زمانی که حادثه‌ای در کشور رخ می‌دهد، دشمن به سرعت از آن استفاده و موج سواری می‌کند و اگر تجمع کوچکی تشکیل شود، برای سوء استفاده از آن به فیلم‌های سال‌ها گذشته متوسل می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: از اطلاعاتی که به دست ما رسیده این است که دشمن به مانند مگس می‌چرخد تا از فرصت استفاده کند و ما به جناح‌های سیاسی داخل کشور هم می‌گوییم که اجازه ندهند دشمن از این فرصت استفاده کنند.

وی گفت: بنده در روزی که از محل حادثه بازدید کردم، دیدم که عده‌ای قصد دارند که از محیط ایجاد شده سوء استفاده کنند و ما نباید اجازه دهیم دشمن از خون عزیزان ما سوء استفاده کند و رسانه‌ها نیز باید به ما در این زمینه کمک کنند.