به گزارش پارس نیوز، اسماعیل قادری‌فر در مراسم رونمایی از سامانه "بازرگام" و امضا تفاهم‌نامه با اتحادیه میوه و تره‌بار و شهرداری منطقه دو تهران، با اشاره به ضرورت حمایت از استارتاپ‌های حوزه توزیع میوه و تره‌بار اظهار کرد: چند سالی است که به واسطه برنامه محوری توسعه زیست‌بوم نوآوری برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا، هر روز شاهد یک اتفاق تازه و شکل‌گیری یک کسب‌وکار تازه در زمینه خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: تا چند سال پیش، صحبت درباره کسب‌وکارهای نو در کشور دور از ذهن بود اما امروز فعالیت در این حوزه برای جوانان یک افتخار محسوب می‌شود و گامی مثبت در جهت توسعه زیربنای اقتصاد کشور بر اساس اقتصاد دانش‌بنیان برداشته شده است.

وی همچنین تصریح کرد: گاهی تفاوت قیمت میوه از مزرعه تا مصرف‌کننده 700 درصد است که این موضوع به دلیل وجود واسطه‌ها و دلالان اتفاق می‌افتد؛ این سامانه به دنبال اصلاح این چرخه معیوب و تعیین قیمت واقعی میوه مصرفی مردم است.

او ادامه داد: این استارتاپ به کمک راهکارهای نوآورانه اقدام به خدمت‌رسانی به مردم کرده و میوه را با قیمت مناسب از باغدار تهیه کرده و به دست مشتریان می‌رساند.

قادری‌فر همچنین بیان کرد: دستگاه‌های حاکمیتی نیز همکاری خوبی در این زمینه دارند و برای توسعه استارتاپ‌ها همه تلاش خود را می‌کنند.

وی ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی، وزارت کار و تعاون اجتماعی و شهرداری منطقه 2 شهر تهران به معاونت علمی کمک کردند و یک همکاری و هم‌افزایی خوبی در این زمینه شکل گرفت.

مدیر‌عامل این استارتاپ نیز گفته که با اجرای این مدل، بین 25 تا 30 درصد هزینه مصرف میوه در کشور کاهش می‌یابد و مردم توان بیشتری برای خرید میوه خواهند داشت؛ میوه های سفارشی نیز در پاکت‌های سنگی توزیع می‌شود یعنی برای تهیه این نوع پاکت‌ها از کاغذ و درخت استفاده نمی‌شود بلکه از نوعی سنگ تهیه شده که قابل بازیافت است.