به گزارش پارس نیوز، 

جمشید تقی‌زاده در مراسم انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان که با شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ برقرار شد، گفت: برای بازنشستگان پس از حقوق یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان بحث بیمه تکمیلی آنها است که امروز کمیسیون صندوق بازنشستگی و بیمه آتیه‌سازان حافظ برقرار می‌شود.

وی گفت: اعتبارات صندوق در بحث بیمه تکمیلی برای سال آینده 30 درصد افزایش یافته است. 

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری گفت: صدور حواله و معرفی‌نامه به تدریج حذف خواهد شد چرا که برای جمعیت 2 میلیون و 200 هزار نفری زمان لازم است.

وی گفت: همچنین بیماران خاص که جمعیت 33 هزار نفری را شامل می‌شوند خدمات خوبی در نظر گرفته شده و با الکترونیکی کردن فرایند بیمه از مراجعه حضوری بازنشستگان کاسته شده و بوروکراسی حذف می‌شود. 

تقی‌زاده گفت: همه وزارتخانه‌ها باید به کرامت بازنشستگان اهمیت داده و آن را حفظ کنند و با توجه به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید برای آینده این افراد هم فکری شود چرا که پس از 60 سالگی سه چهارم هزینه‌هایشان مربوط به درمان است. 

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری گفت: باید سازمان‌ها به این سمت بروند که مدیریت کلان برای بازنشستگان داشته باشند چرا که صندوق بازنشستگی به تنهایی نمی‌تواند از عهده تمام خواسته‌های بازنشستگان برآید. 

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 400 هزار بازنشسته به همراه خانواده‌هایشان جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 200 هزار نفر می‌شوند می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگی بهره‌مند شوند. 

تقی‌زاده گفت: 550 هزار نفر نیز حدود یک سال و نیم آینده بازنشسته می‌شوند که با احتساب خانواده‌هایشان یک هشتم جمعیت کشور را شامل خواهند شد. 

همچنین در این نشست طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز گفت: مشتری‌مداری برایمان بسیار اهمیت دارد تا گیرندگان خدمت باید باور کنند که ما به سلامتشان اهمیت می‌دهیم. نگاه ما فقط اقتصادی نیست بلکه سلامت بازنشستگان و حفظ آن، کمک به جامعه‌ای که فرهخیته و باتجربه هستند.

وی ادامه داد: حذف بوروکراسی را باید به این جامعه داشته باشیم چرا که مانند جوانان نمی‌توانند به دنبال مطالبات خود باشند چرا که گاهی بررسی اسناد و مدارک بیمه‌ای این افراد ممکن است با تأخیراتی همراه شود. 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، گفت: یکی از مهمترین گرفتاری‌های ما این است که ادعای حقوق شهروندی می‌کنیم و تمایل داریم مردم از آن باخبر باشند اما به درستی مردم از حقوقشان در بحث بیمه تکمیلی مطلع نیستند.