به گزارش پارس نیوز، احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: سامانه بارشی امروز (سه‌شنبه 27 آذرماه) ابتدا در مناطق غرب، جنوب غرب، شمال غرب، زاگرس شمالی و البرز مرکزی و غربی و همچنین سواحل مرکزی و غربی دریای خزر فعال بوده و در بعد از ظهر به تدریج با عبور این سامانه از غرب کشور، عمده فعالیت آن در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد بود که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود.

 

وی ادامه داد: این سامانه بارشی اوایل روز آینده (چهارشنبه 28 آذرماه) سبب بارش‌های پراکنده برف در استان‌های خراسان شمالی، گلستان و شمال خراسان رضوی خواهد شد و به تدریج سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا جو سایر مناطق کشور به نسبت پایدار بوده که می‌تواند تا حدی موجب کاهش کیفیت هوا به ویژه در روز پنج‌شنبه در شهرهای صنعتی شود.

 

به گفته وظیفه، پس فردا (پنج‌شنبه 29 آذرماه) مجددا سامانه بارشی از سمت غرب کشور وارد کشور می‌شود که به تدریج شمال غرب کشور، استان‌های البرز، قزوین، تهران، مرکزی، قم و همچنین سواحل مرکزی و غربی دریای خزر را در بر می‌گیرد.