به گزارش پارس نیوز، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست مشترک شورای برنامه ‌ریزی و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: در ماه های اخیر شاهد موج گرانی در کشور بودیم که مصالح ساختمانی را نیز تحت تاثیر قرار داد.

معاون وزیر کشور ادامه داد: از آن جایی که دولت خود را مکلف می داند تحت هر شرایطی به کمک زلزله زدگان کرمانشاهی بیاید موضوع افزایش تسهیلات و همچنین پرداخت مجدد کمک های بلاعوض در هیات دولت مطرح و خوشبختانه مورد تصویب قرار گرفت.

نجار خاطرنشان کرد: با تصویب طرح افزایش تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاهی به زودی مقدار و نحوه پرداخت آن به افراد متقاضی اعلام خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور همچنین به بحث بیمه واحدهای مسکونی نیز اشاره کرد و گفت: در قانونی که اخیرا تصویب شده منازلی که توسط بنیاد مسکن احداث می شود از 10 سال بیمه حوادث برخوردار خواهد بود.

معاون وزیر کشور همچنین با تشویق مردم به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود، گفت: سالانه 200 هزار واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده توسط بنیاد مسکن نوسازی می شود.

نجار گفت: در چند سال اخیر 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی فرسوده کشور مقاوم سازی شده و در برابر حوادثی مانند زلزله نیز به خوبی مقاومت خود را نشان داده اند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه نقش شبکه های مجازی در کشور و خصوصا حوادث مهمی که رخ می دهد غیر قابل کتمان است، گفت: این شبکه ها هم نقاط منفی و هم نقاط مثبتی از خود نشان داده اند.

وی تصریح کرد: در زمان بروز حوادث مهم شورای اطلاع رسانی در وزارت کشور تشکیل و سخنگوی این شورا خدمات دستگاه های اجرایی و شرح اقدامات صورت گرفته را از طریق رسانه های رسمی کشور اطلاع رسانی می کند.