به گزارش پارس نیوز، 

در تاریخ سوم مهرماه امسال پرونده‌ای با موضوع تهدید به قتل از کلانتری ۱۰۲ نیاوران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در محل کارم در منطقه جمشیدیه مشغول انجام کارهای روزمره بودم که آبدارچی شرکت نامه‌ای را به من تحویل داد، ظاهر نامه ساده و بدون تمبر و آدرس پستی بود و روی آن نوشته بود به دست من برسد. نامه را که باز کردم با دو برگ نامه تایپ شده مواجه شدم که در آن نویسنده نامه پس از کلی تهدید از من درخواست ۳۵۰ میلیون تومان کرده و نوشته بود که دوباره با من تماس خواهد گرفت و نحوه تحویل پول را اطلاع خواهد داد.

شاکی در ادامه اظهارات خود گفت: تهدیدهای این فرد ناشناس موجب سلب آرامش و نگرانی من و خانواده‌ام شده است و نویسنده نامه طی یک ماه پس از ارسال اولین نامه، چندین نوبت من و خانواده‌ام را از طریق تماس با خطوط تلفن همراه متعلق به اعضای خانواده‌ام تهدید کرده و در ادامه این تهدیدات، نامه دوم خود را ارسال کرد و همچنان به تهدیدات خود ادامه داد.

با کسب این اطلاعات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی، تحقیقات خود برای شناسایی فرد تهدید کننده را آغاز کردند و با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی متهم شده و پس از اخذ مجوز از مقام قضایی، وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر پلیس بردند. با دستگیری متهم و مواجهه حضوری با شاکی پرونده مشخص شد که متهم پیش از این و در حدود چند سال قبل به عنوان کارگر خدماتی در منزل شاکی حضور و تردد داشته است و به دلیل همین حضور در زندگی شاکی شناخت کاملی از وضعیت مالی،  شرایط زندگی،  محل زندگی و کار وی داشته است که پس از  گذشت سالها از آن ماجرا با انگیزه اخاذی مالی اقدام به ارسال نامه و گرفتن تماس‌های تهدید آمیز کرده است.

 

در زمان دستگیری متهم و  در بازرسی از منزل متهم، نامه تهدید آمیز دیگری این بار خطاب به یکی از پزشکان سرشناس مقیم تهران به دست آمد که متهم در این نامه نیز پزشک مورد نظر را به دلایل واهی تهدید کرده بود.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با تایید این خبر گفت: با تکمیل پرونده، متهم با صدور قرار قانونی از سوی شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران  روانه زندان شد.