به گزارش پارس نیوز، ناصر سلیمان زاده معاون اداره‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در سومین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی معلمان تهیه شد و به دولت اجرا شده است که مراحل قانونی را طی می‌کند؛ مبالغ، درجات و کسب رتبه‌ها مشخص شده است اما چون این طرح هنوز تصویب نشده است، نمی‌توانیم، اعلام کنیم.

وی به طرح معلم تمام وقت اشاره کرد و گفت: بعضی از معلمان بر اساس اقتضائات و تمایل خود با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند و در کنار ساعت رسمی فعالیت، ساعت‌هایی را به صورت حق‌التدریس کار می‌کنند.

سلیمان‌زاده ادامه داد: گاهی اوقات حق‌التدریس را با تأخیر زیاد پرداخت می کردیم که برای حل این مشکل وزیر آموزش و پرورش از سال ۹۴ یعنی زمانی که معاون توسعه مدیریت بود، دنبال این موضوع بود که حق‌التدریس‌ها به صورت ماهانه و سر وقت پرداخت شود.

وی اضافه کرد: تنها راه حل این موضوع این است که در حکم کارگزینی بیاید ولی شرایط در آن زمان مهیا نبود؛ به هر حال کارهای زیادی انجام شد و اکنون‌ بستر این کار فراهم شده است.

معاون اداره‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پیشنهاد بر این مبنا شده است که با تمایل فرهنگی و آموزش و پرورش، فردی اگر ۶ ساعت حق‌التدریس گرفت مبلغ حق‌التدریس را ۱۸ درصد فوق العاده ویژه دریافت کند؛ ضمن اینکه هر ماه دریافت کرده و در حقوق و پاداش بازنشستگی هم لحاظ می‌شود.

وی با بیان اینکه این میزان فوق العاده ویژه بر اساس میزان سابقه کار بین ۲۸۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است، گفت: به عنوان مثال اگر فردی ۲۷ سال سابقه داشته باشد، ۶۰۰ هزار تومان به حقوقش اضافه می‌شود و ۱۸ میلیون تومان هم به پاداشش اضافه می شود.

سلیمان‌زاده افزود: افراد در کانون های فرهنگی و تربیتی رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی دارند و اگر استخدام آموزشی داشته باشند می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی حرفه ای استفاده کنند اما اگر این افراد به عنوان کارشناس و کارمند استخدام شوند نمی‌توانند از این موضوع استفاده کنند.

وی گفت: فوق العاده ویژه به ۱۵ درصد رشته شغل‌ها تعلق می گیرد اما رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی مشمول این فوق العاده ویژه نمی شود.