به گزارش پارس نیوز، شهرام جمالی امروز در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره طرح معلم تمام وقت، اظهار کرد: هم اکنون معلمان نمی‌دانند در این طرح چه میزان به حقوق آنها اضافه می‌شود، یا این که تعهدات دیگری نیز شامل آنها خواهد شد یا خیر.

وی افزود: به عنوان مثال آیا 6 ساعت حق‌التدریس به صورت ماهانه پرداخت می‌شود یا توقعات دیگری نیز از معلمان وجود دارد، یعنی ممکن هست بگویند چون شما معلم تمام وقت هستید هر زمانی که مدرسه اعلام کرد باید حضور داشته باشید، حتی در تعطیلات تابستان.

این معلم و کارشناس آموزشی گفت: امسال به دلیل کمبود نیرو در آموزش و پرورش و همزمان با آن اجرای طرح معلم تمام وقت، این تصور در بین فرهنگیان ایجاد شده است که تمایل آنها به گرفتن ساعات حق‌التدریس که ناشی از شرایط اقتصادی است، این فرصت را برای آموزش و پرورش ایجاد کرده است که در طرح معلم تمام وقت را ارائه دهد و ممکن است استقبال معلمان منجر به این شود که سایر فرهنگیان نیز تمایل داشته باشند 6 ساعت اضافه کار گرفته و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

جمالی گفت: ممکن است در درازمدت اجرای طرح معلم تمام وقت باعث شود که ساعات کار معلمان به 30 ساعت افزایش یابد و حتی عنوان این طرح نیز مورد نگرانی است، مگر معلمان هم اکنون نیمه وقت هستند؟

در ادامه این برنامه محمد تقی سبزواری درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان، گفت: به عنوان مثال هم اکنون فردی که در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان و فردی که در شهر تهران زندگی می‌کنند هر دو یک حق بیمه معینی را پرداخت می‌کنند که بین آن تفاوتی نیست، اما در ارائه خدمات تفاوت‌های زیادی مشاهده می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال در شیراز 80 درصد مراکز درمانی هیچ ارتباطی با بیمه تکمیلی ندارند و حتی درمانگاه فرهنگیان نیز با بیمه تکمیلی قرارداد ندارد.

این معلم و کارشناس آموزشی گفت: معلمان سهم بالایی را بابت بیمه تکمیلی پرداخت اما در مقابل خدمات مناسبی را دریافت نمی‌کنند.