به گزارش پارس نیوز، علی دشتی در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که مشاور پارلمانی شهردار تهران اعلام کرده اگر افشانی از طریق دیوان عدالت اداری احتمال حضور در شهرداری تهران وجود داشت، گفت: اظهار نظر دقیق در این خصوص مستلزم دیدن مستندات و دادخواست فرد است و تا دلایل مستند افراد را مشاهده نکنیم نمی توان اظهارنظر دقیقی در این رابطه انجام داد اما در کل دیوان عدالت اداری مسئولیت رسیدگی به شکایاتی را دارد که افراد احساس می کنند دستگاه های دولتی به آنها ظلمی کرده یا اقدامی از سوی دولت به صورت خلاف قانون انجام شده باشد.

وی ادامه داد: برخی از مقامات از جمله شهرداران بازنشسته معتقدند که دولت در آن زمان برخلاف قانون آنها را بازنشسته کرده است. این افراد مدعی اند بازنشستگی شان برخلاف قوانین کشوری و استخدامی صورت گرفته است. این موضوع ممکن است در خصوص بازنشستگان صدق کند زیرا ما هم بازنشستگی اختیاری و هم امکان بازنشستگی اجباری اما معمولا در موضوع بازخرید به درخواست خود فرد این اتفاق می افتد و خیلی کم احتمال دارد برخلاف قوانین باشد.

دشتی اضافه کرد: معمولا افرادی که می بازند برای آنکه درد کمتری از این باخت احساس کنند دلایل مختلفی را مطرح می کنند مانند اینکه اگر شکایت می کردیم، می ماندیم!