به گزارش پارس نیوز، فاطمه رهبر با اعلام اینکه ۳۱۰ هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد هستند گفت: از این تعداد ۱۵۹ هزار نفر در مقطع ابتدایی و ۱۵۱ هزار نفر در مقطع متوسطه تحصیلی هستند.

رهبر با اشاره به اینکه اعتبار مصوب برای کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در سال جاری حدود ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است افزود: ازابتدای سال تا کنون ۲۵ میلیارد تومان (۷۸ درصد) از اعتبار تصویبی هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه امسال سرانه کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد در مناطق عادی۱۲۰ هزار تومان است گفت: سرانه تحصیلی دانش آموزان ساکن در مناطق محروم ۱۵۰ هزار تومان است.

وی درباره دیگر خدمات تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد گفت: تمامی دانش‌آموزان تحت حمایت از کمک‌هزینه تأمین نوشت‌افزار، کتب درسی، پوشاک، کمک‌هزینه تقویت بنیه تحصیلی، کمک‌هزینه راه‌یابی به دانشگاه، مشاوره و هدایت تحصیلی برای ورود به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کمک‌هزینه معرفی به خوابگاه‌ها و هزینه رفت‌وآمد بهره‌مند هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد: قرار است با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی و بستر بازگشت آن‌ها به محیط مدرسه ایجاد شود. همچنین کمیته امداد در طرح نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان آسیب‌دیده اجتماعی (نماد) همچنین با وزارت آموزش و پروش همکاری می‌کند.

رهبر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با یکی از موسسات آموزشی برای ارائه خدمات علمی و آموزشی به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان گفت: برای بازگرداندن این دسته از دانش‌آموزان به محیط مدرسه خدمات تحصیلی و مشاوره‌ای و بسته‌های تشویقی داده می‌شود.