به گزارش پارس نیوز، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند؛ رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری یک سارق حرفه‌ای طلافروشی‌ها درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: این متهم با اغفال زنان و دخترانی که مشکل اقتصادی داشتند، با آنها وارد مغازه شده و پس از سرقت به تنهایی از مغازه فرار می‌کرد.

ماجرای سرقت از مغازه‌های طلافروشی

چندی پیش یکی از کسبه محدوده شهرری ضمن مراجعه به کلانتری 131 عنوان داشت: یک زوج پس از حضور در مغازه طلافروشی‌ام، تعدادی سرویس طلا انتخاب کرده و به بررسی آنها پرداختند اما در فرصتی که من حواسم پرت شد مرد مذکور یکی از سرویس‌های طلا را از روی پیش‌خوان مغازه سرقت کرده و متواری شد، دختر جوان که حدوداً 25 ساله به نظر می‌رسید به من گفت که سرویس را آن مرد ربوده که بلافاصله من نیز از مغازه بیرون دویدم اما متاسفانه سارق، یک عدد سرویس طلای کامل به ارزش 27 میلیون تومان سرقت کرده بود.

آغاز تحقیقات پلیس

پرونده به همراه دختر جوان به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و کارآگاهان پلیس آگاهی، تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند که طی آن مشخص شد، سارق مردی 42 ساله به نام علیرضا است که پیش از این چهار بار به اتهام سرقت به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان و آخرین بار حدود دو ماه پیش از زندان آزاد شده است.

با وجود بلامکان بودن متهم، با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی موفق شدند این متهم را در محدوده تهرانپارس در منزل یکی از بستگانش شناسایی و در تاریخ 11 مرداد ماه دستگیر کنند.

در جریان تحقیقات مشخص شد که این متهم با خودروی سواری خود در مناطق مختلف شهر تهران پرسه می‌زده، بانوانی را ابتدا به عنوان مسافر خودرو سوار کرده، سپس از مشکلات اقتصادی صحبت و به این صورت زمینه‌های اولیه صحبت با زنان را مهیا می‌کرده است و نهایتاً با معرفی خود به عنوان طلافروش مدعی می‌شد قادر است مشکلات مالی آنها را برطرف کند و به این بهانه از آنها برای سرقتهایش از طلافروشی سوء استفاده می کرد.

اعترافات سارق

متهم در جریان تحقیقات گفت که بنده پیاده یا سواره برای این که بتوانم از مغازه‌های طلافروشی سرقت کند مجبور بودم تا با خانمها وارد مغازه شوم، برای همین پس از آشنایی با زنان در محدوده بازار و محله‌های دیگر اعتماد آنها را جلب کرده و تحت عنوان این که می‌توانم مشکلات مالی را حل کنم آنها را با خود به طلافروشی می‌بردم تا مالک مغازه به گمان اینکه ما زن و شوهر هستیم اعتماد کند و پس از بررسی چند سرویس طلا در فرصتی مناسب یک سرویس کامل را برداشته و از مغازه فرار می‌کردم و پس از سرقت، طلاها را به خریدار طلاجات مسروقه در یک مغازه طلافروشی در محدوده سرآسیاب می‌فروختم.

سرهنگ یوسف‌وند با اعلام این خبر گفت: با دستگیری متهم و ثبت اظهاراتش، ماموران این یگان با هماهنگی از سوی مقام قضایی به محل اختفای مالخر اموال مسروقه اعزام و مالخر را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه مذکور 500 گرم انواع طلاهای مسروقه کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم طی چند ماه گذشته در مناطق مختلف شهر تهران از جمله باغ‌فیض، شهرری، افسریه و شهر کرج فعالیت داشته، از مالباختگان و مخصوصاً طلافروشانی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند، خواست ضمن حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ شکایات خود را مطرح کنند.