به گزارش پارس نیوز، 

سردار مهدی معصوم بیگی اظهار داشت:کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی اقدام به اجاره خودورهای گران قیمت خارجی با پلاک گذر موقت می کنند، تحقیقات در این خصوص را به صورت ویژه آغاز کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد اعضای این باند خودرو های گران قیمت خارجی را در یکی از مناطق آزاد جنوب کشور اجاره کرده و پس از انتقال به استان اصفهان و نصب پلاک های گذرموقت جعلی آن ها را به افراد مختلف اجاره می دادند.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه خروج غیرقانونی خودرو های خارجی از مناطق آزاد و انتقال آن ها به استان های دیگر قاچاق محسوب می شود افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد چک هایی که متهمان برای اجاره خودرو ها پرداخت می کردند بلامحل بوده و تا کنون ۴ نفر از صاحبان این خودرو ها نیز به عنوان شاکی پرونده به پلیس آگاهی نجف آباد مراجعه کردند.

سردار معصوم بیگی، خاطر نشان کرد: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی ۳ نفر از اعضای این باند دستگیر و ۸ دستگاه خودرو گران قیمت خارجی با پلاک جعلی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال نیز که به عنوان اجاره در دست افراد مختلف بود، شناسایی شده است.

وی ادامه داد: در این پرونده با نوع جدیدی از کلاهبرداری، قاچاق و همچنین جعل پلاک مواجه هستیم که در هر کدام از این جرایم عده ای نقش داشتند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه احتمال وجود خودرو های بیشتری در اجاره افراد دیگر است گفت: تلاش برای شناسایی سایر افراد مرتبط با این باند و همچنین توقیف خودرو های خارجی قاچاقی که با پلاک جعلی اجاره داده شدند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی در دست اقدام است.