به گزارش پارس نیوز، علی کریمی اصل در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در ۶ ماه نخست امسال هزار و ۱۲۳ نوعروس نیازمند از کمک هزینه خرید جهیزیه بهره مند شدند، افزود: هزینه اهدایی خرید جهیزیه به ۶۸۵ نوعروس از محل پرداختی صدقات مردم استان بوده است.

وی ادامه داد: ۳۰۳ نوعروس تحت حمایت از محل فطریه و ۱۳۵ نوعروس از وجوه دولتی کمک هزینه خرید جهیزیه دریافت و به خانه بخت رفتند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم کمیته امداد تأمین کمک هزینه خرید جهیزیه برای نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران است، بیان کرد: چهار میلیارد و ۱۵۴ میلیون تومان برای ازدواج جوانان تحت حمایت در شش ماه نخست سال جاری اختصاص یافت.

کریمی اصل، هدف از پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان و هزینه ازدواج به پسران را توسعه فرهنگ ازدواج آسان برشمرد و افزود: هزینه ازدواج به پسران سه میلیون تومان و کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان پنج میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه همه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای ازدواج بهره مند می‌شوند، بیان کرد: خدمات مشاوره‌ای  و کارگاه‌های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.

کریمی یادآور شد: در سال ۹۶ دو هزار و ۳۷ نوعروس نیازمند به خانه بخت رفتند که بیش از هفت میلیارد و ۹۹ میلیون تومان برای امر ازدواج آنها اختصاص یافت.