به گزارش پارس نیوز، 

سردار "سعید کمیلی" اظهار داشت: اربعین؛ رمز پویایی همیشگی نهضت پرشور حسینی و اعلام پایبندی امت اسلام به مکتب سرخ عاشوراست که علی رغم تمام سختی‌ها و دشواری‌های راه، مشتقان و شیفتگان آن امام همام، این دشواری‌ها را برای شرکت در همایش عظیم پیاده روی اربعین به جان می‌خرند.

وی در ادامه با اشاره به تردد زائران کشور همسایه از مرز میرجاوه، گفت: از ابتدای ماه محرم سال جاری تاکنون بیش از ۴۷ هزار زائر پاکستانی از طریق گمرک مرزی میرجاوه وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان افزود: تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های خدمات رسان، به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات رفاهی، پذیرایی، بهداشتی و درمانی به زائران می‌پردازند.

سردار کمیلی اظهار داشت: کارکنان این فرماندهی هم با استفاده از تجارب خدمتی و اختیارات قانونی داده شده به آنان، در راستای کمک به زائران به ارائه خدمات گوناگون پرداخته و امنیت و بدرقه زائران را تا مرکز استان تأمین می‌کنند.

عالی‌ترین مقام مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: بحمدالله برابر جلساتی که با دیگر دستگاه‌ها داشته‌ایم آمادگی لازم برای استقبال از دلدادگان و شیفتگان حضرت سیدالشهدا (ع) در استان وجود دارد و همچنین با توجه به مشکلات سال قبل در خروج زائران از کشور پاکستان، با تعاملات صورت گرفته، همکاری نیرو‌های مرزبانی کشور مقابل نیز به شکل مطلوب تری انجام می‌گیرد و مشکل خاصی در تردد زائران وجود ندارد.

وی در خاتمه گفت: زائران کشور پاکستان با ورود از پایانه مرزی میرجاوه به خاک جمهوری اسلامی، از طریق پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه استان خوزستان به زیارت مشرف می‌شوند و از مرز میرجاوه، به کشور پاکستان باز خواهند گشت.