به گزارش پارس نیوز، 

بر اساس نقشه های پیش یابی، امروز با تقویت الگوی گرم باد بر روی سواحل خزر انتظار وزش باد شدید و افزایش دما در استان های واقع در سواحل خزر، اردبیل و خراسان شمالی پیش بینی می شود.

همچنین با تقویت سامانه بارشی که از شمال غرب وارد کشور شده روز پنج شنبه در شمال غرب و غرب و روز جمعه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و قسمت هایی از مراکز کشور، سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.
امروز در جنوب استان سیستان و بلوچستان؛ ارتفاعات جنوبی استان کرمان و شرق استان هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

فعالیت بارشی در این سامانه در روز شنبه در شمال غرب، غرب و جنوب غربی ضعیف شده و عمده فعالیت آن در سواحل دریای خزر ، شمال شرق، شرق، مرکز و جنوب کشور است. از بعد از ظهر جمعه با ورود توده هوای سرد به کشور کاهش قابل ملاحظه دما در نیمه شمالی کشور از بعد از ظهر جمعه و طی روز شنبه تا اواسط روز یکشنبه سواحل استان گیلان و مازندران است.روز جمعه در جنوب استان سیستان و بلوچستان همین شرایط پیش بینی می شود.

افزایش دما در استان های شمالی

افزایش دما در استان های شمالی

افزایش دما در استان های شمالی