به گزارش پارس نیوز، علی‌محمد مختاری رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه از سه سال پیش کاشت چمن در سطح شهر تهران را ممنوع کردیم، اظهار کرد: امیدواریم تا 4 سال دیگر در اماکن عمومی شاهد کاشت چمن نباشیم.

وی با اشاره به چمن‌هایی که در سطح شهر وجود دارد، گفت: امسال در فصل درختکاری به صورت ویژه برای این چمن‌ها برنامه داریم.

رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با بیان اینکه در چمن‌ها درخت می‌کاریم تا سایه درخت چمن‌ها را پوشش دهد و آن‌ها را از بین ببرد، گفت: طی دو سال بیشتر چمن‌ها از بین خواهند رفت و درخت جایگزین آن‌ها خواهد شد، زیرا تهران بیشتر نیازمند درخت است تا برای شهر اکسیژن تولید کند.

مختاری با بیان اینکه هدف دیگر از این کار صرفه جویی در مصرف آب است، تصریح کرد: چمن هر روز هفته نیازمند آبیاری است، اما درخت و درختچه تنها دو روز در هفته به آب نیاز دارد.

رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: از اوایل دی تا 15 اسفند ماه در سطح شهر و در میان چمن‌ها درختکاری‌های جدیدی شروع خواهد شد و اگر مشاهده شود که کسی از پیمانکاران اقدام به کاشت چمن کرده، هزینه این کار از صورت وضعیت او کم خواهد شد، لذا هیچ پیمانکاری این کار را نمی‌کند و بیشتر از درخت و درختچه استفاده می‌کند.