به گزارش پارس نیوز، 

جمشید تقی زاده هدف از ایجاد این مراکز را " توجه به ورزش همگانی در بین بازنشستگان" دانست و گفت: در این باشگاه‌ها که قرار است از ظرفیت کانونهای بازنشستگی نیز استفاده کند اجرای فعالیت ها و مسابقات ورزشی متنوعی از جمله همایش های پیاده روی خانوادگی بازنشستگان بصورت ماهانه، کوهنوردی هفتگی، دوچرخه سواری و آمادگی جسمانی بصورت دوره ای پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری با اجرای طرحی در نظر دارد ساعاتی از فعالیت های سان های ورزشی دستگاه های اجرایی کشور را به بازنشستگان اختصاص دهد به تدوین این برنامه اشاره و ابراز امیدواری کرد این طرح بزودی در دولت تصویب شود.

تقی زاده همچنین از برگزاری دومین جشنواره ملی ورزش بازنشستگان که قرار است امروز آغاز به کار کند خبر داد و گفت: در این جشنواره 455 بازنشسته ورزشکار از سراسر کشور در 5 رشته شنا ، تیر اندازی با تفنگ بادی، دارت، تنیس روی میز و شطرنج با یکدیگر رقابت می کنند.

وی توجه به توسعه ورزش همگانی بازنشستگان را بسیار مهم ارزیابی و تاکید کرد: این رویکرد نقش بسیار مهمی در کاهش فقر حرکتی و افزایش شادی و نشاط در میان بازنشستگان فرهیخته جامعه دارد که می‌تواند باعث افزایش سلامتی و کاهش هزینه های درمانی شود.

تقی زاده یادآور شد: صندوق بازنشستگی کشوری برای اشاعه فرهنگ سلامتی و نشاط در میان بازنشستگان در بهمن ماه سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره استانی یازنشستگان در 31 مرکز استان کرد که در این جشنواره بیش از 6 هزار نفر از بازنشستگان کشوری از طریق ثبت نام اینترنتی در بزرگترین رویداد ورزشی بازنشستگان حضور یافتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، تقی زاده اجرای جشنواره های ورزشی بین صندوق های بازنشستگی و برگزاری این جشنواره در سطح بین المللی با حضور پیشکسوتان کشورهای مختلف را از دیگر برنامه های پیش بینی شده دولت دانست.