به گزارش پارس نیوز، 

اسکندر مومنی عصر شنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه آیین معارفه خود به عنوان دبیرکل جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در امر مبارزه با مواد مخدر دارند، اظهار کرد: اهداف و ریل گذاری‌هایی که پیش از این انجام شده قطعاً ادامه پیدا می‌کند؛ البته اولویت هایی در حوزه‌های مقابله با توزیع و ترانزیت مواد مخدر خواهیم داشت.

وی یکی از اولویت هایش را به عنوان دبیرکل جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر بازپروری افراد بهبود یافته عنوان کرد و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در این عرصه داشتیم اما یک سری تمهیدات جدید نیز باید داشته باشیم و بایستی از همه ظرفیت های کشور، نهادها، خانواده ها و مراجع و افراد تاثیرگذار برای مبارزه با مواد مخدر استفاده شود.

دبیرکل جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: واقعیت این است که درمان در حوزه اعتیاد کار سختی است و آمارها نشان می دهد تعداد افرادی که در طولانی مدت بهبود یافته اند زیاد نیست.

سردار مومنی گفت: در دسترس نبودن مواد مخدر یکی از موارد مهم است اما باید در حوزه فرهنگی نیز کارهای جدی انجام شود که خانواده ها می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شهادت و جانبازی بسیاری از افرادی که در مرزها تلاش می کنند، گفت: در عرصه ورود به کشور و ترانزیت مواد مخدر به اروپا و کشورهای غربی تلاش جدی انجام می شود که سازمان های بین المللی باید قدر این تلاش جمهوری اسلامی را بدانند.