به گزارش پارس نیوز، 

سردار حسین ساجدی‌نیا عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات ناجا برای تامین امنیت مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: سه قرارگاه استانی در این رابطه در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان فعال شدند. سه مرز مهران، شلمچه و چذابه فعال است.

وی گفت: از چند روز گذشته زائران مسافرت خود را آغاز کردند اما در مجموعه ناجا ماموران، از یک ماه پیش در مرزبانی یگان ویژه راهنمایی رانندگی و تمام مجموعه های دیگر حضور فعال داشتند و تمهیدات لازم را اتخاذ کردند تا بتوانند مسیر را تسهیل و روان کنند و در خدمت زائران باشند.

سردار ساجدی نیا افزود: از فردا- 24 مهر- به صورت 100درصدی در خدمت مردم و زائران خواهیم بود در همه شهرهای ایران همکاران ناجا خدمات رسانی خود را تا 3 مرز مطرح شده آغاز می کنند.

معاون عملیات نیروی انتظامی گفت: ماموران مجموعه مرزبانی به طور کامل در مرزهای تردد با عراق مستقر و در حال آماده باش هستند و امنیت مرزها را تامین می‌کنند، همکاران در مجموع پلیس پاوا (پلیس اطلاعات و امنیت عمومی) و گذرنامه اقدامات خوبی را شروع کرده و اکنون در خدمت مردم هستند تا در کوتاهترین زمان ممکن گذرنامه ها صادر شود.

وی افزود: همکاران نیروی انتظامی در یگان ویژه برای ایجاد امنیت و کنترل مدارک در سه مرز ایران با عراق حضور دارند ،همچنین ماموران پلیس پیشگیری در مبدا و ترمینال هوایی و زمینی حضور دارند و از همانجا مدارک را کنترل می‌کند.

به گفته وی، در مجموعه پلیس راهنمایی رانندگی و پلیس راه نیز همکاران در داخل شهر و در طول مسیرها حضور فعال خواهند داشت و رفت و آمد زائرانی را که از طریق خودرو تردد می کنند، تسهیل خواهد شد.

ساجدی نیا ادامه داد: زائران حتما باید مدارک لازم اعم از گذرنامه و روادید را همراه خود داشته باشند، این مدارک کنترل می‌شود امسال همانند سال قبل قطعاً با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کار کنترل و منظم تر صورت می گیرد.

وی گفت: از مردم خواهشمندیم که روادیدشان (ویزا) را از شهرهای مبدا تهیه کنند و نگذارند این کار در شهرهای مرزی صورت بگیرد چرا که با تراکم جمعیت در مرزها مواجه می‌شویم و امکانات لازم برای صدور روادید در شهرهای مختلف فراهم شده است.

معاون عملیات نیروی انتظامی کشور ادامه داد: به اندازه کافی نیرو در سراسر کشور مستقر شده اند هم در سه مرز و هم در سراسر کشور و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که پلیس تلاش می‌کند امنیت خوب و پایداری را برقرار کند و زائران با اطمینان کامل به زیارت خود بروند.

ساجدی نیا گفت: در خاک عراق از طریق سفارتخانه و کنسولگری همکاری لازم و رسیدگی صورت می‌گیرد و در داخل مرز نیز اگر موردی پیش آمد، مردم می توانند از طریق پلیس 110 اقدام کنند، قطعاً همکاران پیگیری لازم را انجام خواهند داد البته سازمانهای دیگر داخل خاک عراق برای تسهیلات لازم حضور دارند اما نیروی انتظامی در داخل کشور عراق حضور ندارد.

وی افزود: پارکینگ های لازم برای زائرانی که با خودروهای شخصی اقدام به سفر می‌کنند فراهم شده، زائران باید حتما در پارکینگ های در نظر گرفته شده حضور پیدا کنند تا تسهیل در رفت و آمد و امور ترافیکی را داشته باشیم در غیر این صورت رفت و آمد دچار اختلال می‌شود.