به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ مرتضی نثاری اظهار داشت: چهاردهم شهریورماه امسال بود که پرونده ای تحت عنوان فقدان دختری ۱۷ ساله از کلانتری ۱۲۷ نارمک به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد. پدر و مادر دختر ناپدید شده در اظهارات خود عنوان کردند که دخترشان دوازدهم شهریورماه منزل را به مقصد منزل مادربزرگش ترک کرده و تاکنون مراجعه نداشته است. با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به تحقیق از یکی از دوستان فقدانی پرداختند. مریم پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش بیان داشت:" از چندی پیش فقدانی با جوانی بنام مسعود آشنا شده بود تا اینکه در مورخه ۱۳/۰۶/۱۳۹۷. با لباس های پاره و خونی به منزل ما آمد و البسه اش را در خانه ی ما تعویض کرد؛ زمانیکه از ... در خصوص این وضعیت سؤال کردم فقدانی بیان داشت که دایی مسعود بنام سعید او را مورد ضرب و شتم و آزار و اذیت قرار داده و به همین علت دیگر نمی تواند نزد خانواده اش بازگردد. با توجه به اظهارات مریم، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی شناسائی متهمین پرونده و بویژه پیدایش فقدانی را در دستور کار خود قرار داده و با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت مسعود در شهرستان پاکدشت شدند.

با شناسایی مخفیگاه مسعود در شهرستان پاکدشت، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران و اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و طی یک عملیات ضربتی موفق به دستگیری مسعود و در ادامه سعید (دایی مسعود) شدند.

مسعود در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اقدام به آدم ربایی و آزار و اذیت فقدانی شد و مدعی شد که ساعت ۱۷ دوازدهم شهریورماه دخترجوان را دیدم و تا ساعت نه شب باهم بودیم، اما بعد از هم جدا شدیم و دیگر از او خبری ندارم. همچنین سعید نیز در تحقیقات اولیه مدعی شد که تاکنون با فقدانی ملاقاتی نداشته و او را ندیده است.

در حالی که تحقیقات در این خصوص ادامه داشت  سرانجام دخترجوان درچهارم مهرماه در یکی از پارک های منطقه شرق تهران شناسائی و جهت کشف زوایای پنهان پرونده به پایگاه چهارم منتقل شد.

او در اظهار خود گفت: روز دوازدهم شهریورماه به همراه مسعود و دایی اش سعید با خودروی شخصی به جاجرود رفته بودیم که در آنجا سعید به من حمله ور شد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد؛ ساعت نه شب بود مرا در سه راه تهرانپارس رها کرد، اما بخاطر مشکلات پیش آمده توانایی بازگشتن به منزل را نداشتم و طی این مدت در پارک زندگی می کردم. سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با تکمیل پرونده، متهمین با صدور قرار قانونی روانه زندان شده و پرونده آن ها نیز جهت ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال گردید.