به گزارش پارس نیوز، 

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی بوکان، اظهار داشت: ۱۲ هزار قلم دارو در کشور وجود دارد و ممکن است که در شرایط عادی، همه دارو‌ها در یک داروخانه یافت نشود و چندین قلم کمبود دارو وجود داشته باشد.

وزیر بهداشت یادآور شد: در تمام کشور‌های دنیا، کمبود حداقل ۲۵ تا ۳۰ قلم دارو، طبیعی است و کمبود‌های دارویی کشور نیز نزدیک به این اعداد است و باید تلاش کنیم فاصله ایجاد شده که ناشی از بلاتکلیفی در موضوع اختصاص ارز است را کاهش دهیم.

هاشمی در خصوص مشکلات صنعت چاپ، کاغذ و تاثیر آن بر وضعیت دارو در کشور، گفت: صنعت بسته بندی، صنعت چاپ و کاغذ بر حوزه دارو تاثیر گذار است و عدد تاثیر آن بر قیمت دارو مورد مناقشه است و بین نیم تا سه درصد عنوان می‌شود و مشکلات صنعت چاپ، کاغذ و بسته بندی را در افزایش قیمت دارو در نظر گرفته ایم و کمیسیون قیمت گذاری دارو، موظف است که این افزایش قیمت را حتما لحاظ کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: بسته بندی، کاغذ و صنعت چاپ، ارز دولتی دریافت نمی‌کنند. نه تنها صنعت چاپ و کاغذ بلکه برخی موارد دیگر از جمله محصولات پتروشیمی که در ساخت تجهیزات پزشکی و برخی دارو استفاده می‌شود، به دلیل افزایش قیمت ها، مشکل پیدا کرده اند و برای این موارد، از سازمان برنامه و بودجه خواسته ایم که در قالب متمم بودجه‌ای که تقدیم مجلس می‌کند، واقع گرایانه به تولیدات داخلی و صنایع دارویی، توجه داشته باشند.