به گزارش پارس نیوز، 

سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی ۱۷ شهریور با حضور شهرداری تهران و جمعی از مسئولان دولتی و شهری در بوستان گفتگو افتتاح شد، نمایشگاهی که به گفته فاطمه راکعی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران تغییرات زیادی با ۱۲ نمایشگاه قبلی دارد!

در این نمایشگاه بنری تحت عنوان "زنان چهره شهر را تغییر می‌دهند با ۵ رنگ (سبز، آبی، قرمز، نارنجی و البته مشکی (خاکستری) در داخل نمایشگاه نصب شده است که در ادامه طراحی این بنر ضربدری روی رنگ مشکی (خاکستری) کشیده شده بود که بسیاری از کاربران فضای مجازی نسبت به این بنر مطالبی را منتشر کرده بودند.

یکی از واکنش‌های صورت گرفته نسبت به این بنر و حدف زنگ مشکی این بوده است که شهرداری رسماً علیه چادر تبلیغات می‌کند.

پس از واکنش کاربران فضازی مجازی و برای روشن شدن این موضوع فاطمه راکعی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در این خصوص توضیح داد: که چنین موضوعی اصلاً درست نیست و در واقع رنگی که شهرداری تهران روی آن ضربدر کشیده است خاکستری است نه مشکی!

وی تصریح کرد: حوزه ادراه بانوان شهراداری تهران بنا دارد تا با اجرای برنامه‌های تغییراتی را در خصوص چهره شهر و حضور بانوان دهد به طوری که هم اکنون ۲۱ مجتمع شهربانو در تهران فعالیت می‌کنند که علی رغم اینکه این مجتمع‌ها دارای فضا‌های خوبی دارند، اما از این ظرفیت به نحوه مطلوب استفاده نمی‌شود.

راکعی بیان کرد: باید شرایط در تهران فراهم کنیم که بانوان از این امکانات به نحوه مطلوب استفاده کنند ضمن اینکه باید بتوانیم فضای شهر را شاد کنیم و از رنگ‌های شاد استفاده کنیم و در واقع این بنر هم با همین هدف طراحی شده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه حذف چادر در جامعه هیچگاه از برنامه‌های حوزه بانوان نبوده و نیست و نخواهد بود، گفت: بنده خودم چادری هستم و در بیشتر برنامه‌ها نیز با چادر شرکت می‌کنم مگر اینکه در برخی از موارد که دست و پاگیر باشد از مانتو استفاده می‌کنم.

راکعی تاکید کرد: اینکه گفته شده حذف چادر در دستور کار شهرداری است مطلب نادرست و اشتباهی است ضمن اینکه بانوان ما ۴۰ سال است که از چادر برای عفاف و حجاب استفاده می‌کنند و حذف آن در برنامه ریزی هیچ کسی در شهرداری نیست.

برخی از واکنش کاربران فضای مجازی عبارتند از:

حاشیه جنجالی نمایشگاه تولیدات زنان شهرداری تهران

 

حاشیه جنجالی نمایشگاه تولیدات زنان شهرداری تهران