به گزارش پارس نیوز، 

حجت‌الاسلام والمسلمین احسان بی‌آزار تهرانی، دبیر جامعه وعاظ انقلابی، با اشاره به اقدامات امدادی این جامعه به مناطق محروم سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از سیستان و بلوچستان به تنگه احد انقلاب تعبیرکردند و متأسفانه یکی از جاهایی که وقتی به آن نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که مورد تغافل قرار گرفته است، همین منطقه هیرمند و روستاهای آن است و علت آن را نمی‌دانم.

وی‌ ادامه داد: این منطقه جایی است که یک پایگاه راهبردی دشمن است اما کمترین توجهی به آن نمی‌شود. مردمانی هستند که هویت آنها از طریق DNA به عنوان یک ایرانی مشخص شده است اما حتی فاقد شناسنامه هستند و تدبیری برای آنها اندیشیده نشده است، از لحاظ درمانی بیمه نبوده و یارانه دریافت نمی‌کنند.

دبیر جامعه وعاظ انقلابی با بیان اینکه در قالب طرح «انقلاب در انقلاب» ۱۱۰۰ بسته غذایی مشتمل بر ۱۶۵ میلیون تومان کمک‌های مردمی در این منطقه توزیع شده است،‌ افزود: مردم این منطقه، مردم مظلومی هستند که یک شبحی از حیات در آنها دیده می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی بیان داشت: مردم  این منطقه از ماه فروردین فاقد آب آشامیدنی هستند؛ برای نمونه موردی داشته‌ایم که پای یک فرد به دلیل عفونت و نرسیدن به مرکز درمانی قطع شده است؛ در نتیجه وقتی ملاحظه کردیم به این مناطق توجهی نمی‌شود و از طرفی تبلیغ وهابیت در آنجا غوغا می‌کند، به عنوان سربازان مکتب تشیع به صورت آتش‌به‌اختیار حرکت کردیم.

وی عنوان کرد: این حرکت ما یک طلیعه بود و نمی‌گوییم با توزیع بسته‌های غذایی که در آنجا مشکلات آنها حل شده است، بلکه با این کار قصد داشتیم نگاه‌ها متوجه این منطقه شود. در باره آبرسانی به این منطقه اقدامات خوبی در حال اجراست و هزینه‌ای برای حفر چاه و دستگاه آب‌شیرین‌کن در نظر گرفته‌ایم؛ ضمن اینکه به موضوع کشاورزی و اشتغال آنها نیز توجه می‌شود.

دبیر جامعه وعاظ انقلابی تصریح کرد: اکنون بسیاری از خانه‌های این منطقه فاقد آب هستند؛ به خاطر اینکه پمپ آب ندارند و ما هر روز کولر، یخچال و پمپ آب به این مناطق می‌فرستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی اظهار داشت: خانه‌هایی بوده که یک سال و نیم پیش از طریق سپاه ساخته شده است اما کامل نبوده و ما آن را تکمیل کرده‌ایم؛ ضمن اینکه ۱۴ گوسفند به نیت ۱۴ معصوم در این منطقه ذبح شده و این کار ادامه دارد.