به گزارش پارس نیوز، جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگاران در مورد جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 2 و 41 دقیقه بامداد امروز در یک برج مسکونی شمال غرب تهران، میدان ساحل دودی مشاهده شد که پس از اعلام آن توسط شهروندان به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی با توجه به حساسیتی که حوادث برج‌های مسکونی دارد، از سوی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی ۵ ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه هنگام رسیدن آتش‌نشانان بیشتر طبقات برج را دود غلیظی فرا گرفته بود،افزود:هنگام رسیدن نیروهای آتش‌نشانی افرادی که از حادثه مطلع شده بودند سراسیمه در حال خروج از ساختمان بودند اما اطلاعات حاکی از آن بود که ساکنان بسیاری از واحدها از این مسئله هنوز آگاه نشده‌اند و در شرایط ناایمن در ساختمان هستند.

وی اضافه کرد: آتش‌نشانان همزمان با رفتن به طبقات بالایی برای جست و جو منشا آتش‌سوزی اقدام به خروج افراد داخل ساختمان کردند و حدود ۱۰۰ نفر توسط آنها از ساختمان خارج شدند.

ملکی در مورد علت حریق گفت: مشخص شد که منشا حریق در کابین آسانسوری بود که در طبقه نهم متوقف و سیم‌کشی آن دچار آتش‌سوزی شده بود و دود آن به طبقات دیگر سرایت کرده بود. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه پس از حدود دو ساعت عملیات در ساعت 4 و 43 دقیقه به پایان رسید،اظهارکرد: خوشبختانه این حادثه با اطلاع به‌موقع و حضور خوب آتش‌نشانان ختم به خیر شد اما باید توجه داشت که حادثه در اماکنی که جمعیت زیادی در آن‌ها حضور دارند و تجهیزات ایمنی مناسبی در آنها وجود ندارد بسیار خطرناک است و حتی این اماکن در این شرایط پتانسیل این را دارند که تلفات جانی هم به جا بگذارند. این ساختمان هم تجهیزات ایمنی مناسبی نداشت. اگر سیستم‌های اعلام و اطفای حریق به‌درستی کار نکنند می‌توانند بسیار خطر آفرین باشند.