به گزارش پارس نیوز، 

دکتر ایرج حریرچی، افزود: با توجه به همکاری دولت و مجلس و برنامه ریزی‌های مدون وزارت بهداشت، مشکلی در تامین و توزیع داروی مورد نیاز کشور نداریم و آمادگی مناسبی وجود دارد.

وی تصریح کرد: در بازاری با وسعت چند هزار قلم دارو، کمبود یک تا یک و نیم درصد دارو، اجتناب ناپذیر و قابل توجیه است و در برخی کشور‌ها که خودشان تولیدکننده بزرگ دارو هستند، ممکن است بین یک تا یک و نیم درصد کمبود اقلام دارویی وجود داشته باشد.

حریرچی تاکید کرد: در برخی از رسانه‌ها عنوان شده بود که کمبود‌های دارویی کشور، ۴۸ قلم است که در مقایسه با چندین هزار قلم دارو، رقم بالا و قابل توجهی نیست و نباید در این شرایط با تیتر کردن کمبود‌های طبیعی تعداد اقلام دارویی بدون اشاره به وضعیت طبیعی، شرایط را بحرانی نشان داد و به افزایش نگرانی‌های عمومی دامن زد، چون دارو مانند نفس کشیدن مهم و حیاتی است.

سخنگوی وزارت بهداشت، در پایان یادآور شد: در چند ماه اخیر خوشبختانه تعداد کمبود اقلام دارویی کاهش قابل توجهی پیدا کرد و ساز و کار‌های تامین دارو و مواد اولیه آن به کار گرفته شده و مشکلات این حوزه که مهمترین آن، نقدینگی شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی بود، در حال برطرف شدن است.