به گزارش پارس نیوز، 

حسن کلانتری مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری درباره جزئیات حریق در مسجد جامع ساری اظهار کرد: آتش‌سوزی مسجد جامع  ساری ساعت 19:27 به آتش‌نشانی ساری اطلاع داده شد و نخستین خودرو سه دقیقه بعد از اعلام این حادثه در محل حضور پیدا کرد.

 وی افزود: علاوه بر اعزام 13 خودرو از تمامی ایستگاه‌های آتش‌نشانی ساری، 10 دستگاه خودروی آتش‌نشانی از شهرهای آمل، بابل، قائم‌شهر، سورک، نکا، بهشهر و جویبار برای مهار حریق حضور یافتند.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری اضافه کرد: خودروهای آب‌فار و سازمان فضای سبز شهرداری ساری نیز در این عملیات همکاری داشتند.

کلانتری با بیان اینکه با توجه به اینکه سقف مسجد جامع و مناطق مسکونی بهم متصل بوده، همین که از گسترش حریق جلوگیری شد در نوع خود کار خیلی بزرگی بود، ادامه داد: همچنین سقف مسجد از چوب‌های نراد و روغن کاری بوده که برای گسترش حریق آماده بود.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با اعلام اینکه دلیل حریق در حال بررسی است، گفت: بیش از 150 آتش‌نشان برای مهار این آتش‌سوزی همکاری داشتند که 120 نفر آنان ساروی بودند.

کلانتری یادآور شد: تا این لحظه حدود هشت نفر از همکاران آتش‌نشان  حین عملیات به‌ دلیل مسمومیت، دود گرفتگی و گرمازدگی به بیمارستان‌های سطح شهرستان اعزام شدند.

وی با تأکید بر اینکه موارد ایمنی بیشتر رعایت شود، خاطرنشان کرد: لازم است اصناف همکاری بیشتری در زمینه تهیه شناسنامه ایمنی با ما داشته باشند؛ چراکه پیشگیری بهتر از درمان است.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری تصریح کرد: پنج دقیقه بعد از اعلام حریق به سمت محل حادثه حرکت کردم که از میدان امام دود سیاهی را مشاهده کردم که نشان‌دهنده گسترش آن در بدو حریق بوده است.

کلانتری در پایان گفت: تصور نمی‌کنیم فردی در مسجد جامع باشد، چراکه زمانی‌ که برای مهار حریق حضور یافتیم درب مسجد بسته بود.