به گزارش پارس نیوز، 

یدالله موحد در آئین تودیع ومعارفه رئیس دادگستری شهرستان عنبرآباد به مشکلات بخش کشاورزی و دغدغه عدم فروش مناسب محصولات کشاورزی از سوی کشاورزان جنوب استان کرمان اشاره و اظهار کرد: مسئولان با تدبیر بایستی به جامعه آرامش بدهند و از هم اکنون برای بخش کشاورزی سال آینده برنامه‌ریزی نمایند.

وی با تاکید بر این‌که «دادگستری استان کرمان همواره تلاش کرده است تا ملجاء و پناهگاه مظلومان باشد» ،گفت: مظلومان بدانند که دستگاه قضایی مال مردم است و در اختیار مردم است و مدیران ارشد اجرایی و قضایی استان باید همواره در کنار مردم و دردآشنای مردم باشند.

وی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان عالی قضائی کشور اشاره کرد و افزود: نتیجه کار دستگاه قضا در زندگی مردم تاثیر مستقیم دارد ودستگاه قضا در کنار سایر قوا قرار دارد و باید با تعامل وهم اندیشی و همدلی مشکلات را برطرف نماییم.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان تصریح کرد: مقاومت بهترین راه مقابله با دشمنان است و می‌توان با تکیه بر توان و تولید داخلی در برابر توطئه ها و تحریم های اقتصادی ایستادگی کرد. از امروز آقای داوریان که از قضات متدین و دلسوز و با تجربه و دانش قضایی و مدیریتی خوب استان هستند به عنوان رئیس دادگستری این شهرستان کار خود را شروع می کنند.

وی تغییر وتحولات مدیریتی را امری کاملا طبیعی در نظام اداری برشمرد و گفت:این جابجایی ها اصولا برای ارتقاء کارکنان و بکارگیری اندیشه ها و ابتکارات و نوآوری ها در عرصه مدیریتی است تا مدیر جدید با استفاده از اندوخته ها و تجربیات خود اقدامات ارزشمند مدیریت قبلی را تقویت و عملکرد و رویه ها را بهبود ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: قوام و دوام حکومت ، استحکام و پایداری جامعه همه در گرو عدالت است وبرای همین گفته می شود عدالت و امنیت دو مولفه و امر حیاتی و حساس برای حیات جامعه هستند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان عدالت و امنیت را دو مفهوم بنیادین در اندیشه های سیاسی نظام دینی برشمرد و گفت: عدالت مهم ترین صفت هر انسان مومن ‌و بارزترین ویژگی حکومت دینی و مردمی است.

وی با اشاره به این‌که « عدالت یک حقیقتی است که همه انسان ها در زلال فطرت خود با آن آشنایند و بسیار افراد در راه عدالت جان باختند» ،تصریح کرد:قرآن کریم در کمال صراحت عدالت را هدف بعثت انبیا معرفی کرده است. همه پیامبران برای برقراری عدالت آمده‌اند و بشر برای این‌که به سعادت و رستگاری نائل شود باید در اجتماع و دنیا زندگی کند و زندگی اجتماعی جز در پرتو عدالت امکان پذیر نیست.

رئیس کل دادکستری استان کرمان با بیان این‌که «دادگستری عنبرآباد در تحقق عدالت و امنیت سرآمد بود و برای ایجاد این امنیت پایدار همه کمک کردند تا دادگستری عنبرآباد عملکرد خوبی داشته باشد» ، به توزیع مناسب منابع انسانی اشاره کرد و افزود: در تمام حوزه‌های قضایی در سطح استان در بحث نیروی انسانی نیروهای با تجربه عادلانه تقسیم شده است و دیگر در این مورد در استان کرمان مشکل نداریم.