به گزارش پارس نیوز، 

محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران درباره «حمایت از طرح‌های اشتغال زایی در استان تهران بین مددجویان»، اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم قریب 130 میلیارد تومان در زمینه طرح‌های اشتغال زایی در استان تهران هزینه کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته کمیته امداد استان تهران تعهدی 10 هزار نفری را در سطح استان تهران داشت و امسال پیش بینی می‌کنیم نزدیک به 8 هزار نفر را مشغول به کار کنیم و این مبلغ به صورت پرداخت وام‌های قرض الحسنه در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: برخی از کارفرمایان علاقه دارند نیروهای مددجوی کمیته امداد را جذب کنند؛ بنابراین بسته‌هایی را طراحی کردیم تا از این طریق کارفرمایان استفاده کرده و مددجویان را مشغول به کار کنند.

ولیئی خاطرنشان کرد: از جمله این تسهیلات پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان به وسیله کمیته امداد در سال اول و دوم است، یا وام‌های قرض الحسنه که به ازای هرنفر که به کار گرفته و مشغول به کار می‌شود به کارفرمایان می‌دهیم.

وی درباره «تعداد مددجویان در استان تهران»، متذکر شد: قریب به یکصد هزار نفر مددجو و 53 هزار خانوار در استان تهران وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران درباره «افزایش حقوق مددجویان کمیته امداد» یاد‌آورشد: افزایش 13 درصدی حقوق مددجویان کمیته امداد از اول فروردین سال جاری محاسبه و پرداخت می‌شود.