به گزارش پارس نیوز، 

محمود رضا طاهری؛ با اشاره به بازرسی‌های انجام‌شده از واحدهای فعال در صنعت غذا گفت: شکر سفید با نام تجارتی تصفیه‌خانه قند، چای سیاه بدون اسانس با نام تجارتی کوزه طلایی، چای کوزه اردیبهشت، چتی‌کومه، آب معدنی با نام تجارتی ایرانداد، نمک خوراکی یددار با نام تجارتی سودمند، کیک روغنی با نام تجارتی سانلی، ساچی، کبیتا، زعفران رشته‌ای با نام تجارتی حمید110، قند کله شکسته با نام تجارتی نام‌آوران از جمله محصولاتی می باشند که پروانه استاندارد آنها به دلیل غیر استاندارد بودن ابطال شد.
وی به نظارت جدی بازرسان استاندارد در سال گذشته در طرح های ویژه رمضان و نمایشگاههای بهاره اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از 2500 مورد نمونه برداری صورت گرفته و کارشناسان به صورت جدی بر محصولات غذایی نظارت داشتند.
طاهری افزود: در این رابطه موارد زیادی توقیف، اعلام جرم، اخطار، تذکر و جمع‌آوری محصولات غیراستاندارد توسط بازرسان استاندارد انجام شده است.
وی همچنین از صدور 25 پروانه استاندارد برای فراورده های غذایی در جریان بیش از 18 هزار مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنفی مواد غذایی در استان تهران در سال گذشته خبر داد.
در سال گذشته بیش از 23 جلسه کمیته علایم برای بررسی پرونده فرآورده‌های غذایی توسط اداره کل استاندارد استان تهران برگزار شده که در مجموع، 176 پروانه صادر و 70 پروانه ابطال و تعلیق شده است.
تهرام/1735//1348