به گزارش پارس نیوز، 

در نشست امروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت تشکیل شد براستفاده از پیام رسان های داخلی و فن آوری های نوین ارتباطی برای ارائه خدمات بهتر به زائران حج ۹۷ تاکید و تصریح شد سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری برای ارتباط با زائران، مدیران ، روحانیون ، عوامل کاروان ها و اقشار مردم و اطلاع رسانی به موقع به آنها استفاده از پیام رسان های داخلی را در اولویت قرار داده اند.

دراین جلسه حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت به امضای تفاهم نامه ای با یکی از پیام رسان های داخلی در راستای ارائه خدمات به مردم اشاره کرد و در ادامه تاکید شد پیام رسان مورد نظر در حج ۹۷ تا هفته آینده معرفی خواهد شد.

دراین جلسه نحوه بهره گیری از کالاهای ایرانی برای تهیه نیازمندی های زائران در حوزه حج و زیارت و سوغات سفر بررسی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: با توجه به شعار سال، دراین روند معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی باید محور قرار گیرد.

این جلسه با گزارش محمدی از سفر اخیر خود به سرزمین وحی و محورهای مذاکرات انجام شده با وزیر حج عربستان ادامه یافت و رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: با توجه به قطع روابط دیپلماتیک بین دو کشور، طرف سعودی برای پیگیری امور مربوط به شهدای مسجدالحرام از طریق دفتر نمایندگی خود در سازمان ملل متحد خبرداد و این موضوع از طریق وزارت امورخارجه و دفتر نمایندگی کشورمان در نیویورک درحال پیگیری است.

درپایان این جلسه اعلام شد مقدمات اعزام باقیمانده یازده خانواده شهید منا که درخواست داشتند برای انجام آزمایش DNA جهت شناسایی وابستگان شان امسال به عربستان اعزام شوند، فراهم شده است.