به گزارش پارس نیوز، 

شهناز کریمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در نشست خبری با رسانه‌‌ها اظهار کرد: دو هزار نیروی انسانی در 58 مدرسه و مراکز اختلالات یادگیری فعالیت می‌کنند که از این تعداد 52 مدرسه استثنایی و پنج مرکز هستند همچنین 5 هزار و 500 دانش آموز در مدارس استثنایی و یک هزار و 100 دانش‌آموز در قالب طرح تلفیقی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

وی درباره دانش‌آموزان با مشکلات یادگیری گفت: این دانش‌آموزان در مدارس عادی تحصیل می‌کنند، هنوز در این باره به درجه عالی نرسیده‌ایم اما با توجه به بودجه، امکانات و زمان، کار رضایت‌بخشی داشتیم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان دارای مشکل اوتیسم گفت: طبق آمار موجود حدود دو هزار دانش‌آموز اوتیسم در کشور داریم که یک چهارم در شهر تهران تحصیل می‌کنند و تعداد دانش آموزان دختر اوتیسم یک چهارم پسران است که در مدارس استثنایی کلاس ضمیمه تحصیل می‌کنند. همچنین 6 مدرسه اوتیسم ویژه پسران در تهران داریم.

کریمی ادامه داد: با توجه به افزایش دانش آموزان اوتیسم، آنها را جدا کردیم و برای سال تحصیلی جدید مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان دختر راه اندازی می‌کنیم البته کودکان مبتلا به اوتیسم به سه سطح تقسیم می‌شوند که سطح یک و دو آنها تحت پوشش آموزش و پرورش و سطح سه که آموزش‌پذیر نیستند تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

وی درباره توانمندسازی معلمان مدارس استثنایی بیان کرد: این کار جزو سیاست‌های اصلی ماست چرا که نیروی انسانی، سرمایه آموزش و پرورش است، بنابراین باید آن را تقویت کنیم. البته بحث کمبود نیروی انسانی نداریم اما در حوزه توانبخشی چون استخدامی نداشتیم از نیروهای طرحی استفاده می‌‌کنیم.

کریمی درباره آغاز اجرای طرح سنجش گفت: دستورالعمل مالی سنجش هنوز به دست ما نرسیده است، اما چون سنجش در مدرسه اجرایی می‌شود، زیر ساخت ها را آماده کردیم و نیروی انسانی آماده است و بعد از تعطیلی مدارس کار را آغاز خواهیم کرد.