به گزارش پارس نیوز، 

آیت الله سید محمد شاهچراغی افزود : دولت در سال جاری برای رفع مشکل اشتغال جوانان تلاش کند و باید به عواقب منفی بیکاری این قشر از جامعه بیاندیشند.
وی بیکاری را یکی از دغدغه‌های اساسی خانواده‌ها برشمرد و اظهارداشت: دولتمردان صدای معترضانی که حرف صحیح می‌زنند را باید بشنوند و از بیان مطالب دروغ پرهیز کنند چرا که ایجاد اشتغال، مطالبات مردم محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد : بخش قابل توجه ای از بزهکاری های اجتماعی و نابسامانی های اخلاقی متاثر از فقر و بیکاری در جامعه است و کاهش آمار بیکاری می تواند گره گشای مشکلات کنونی کشور باشد.
امام جمعه سمنان اضافه کرد : از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست تا به دلیل کوتاهی مانع اجرای این سیاست ها شود زیرا این سیاست ها موجب گره گشایی و رفع مشکلات استان و کشور می شوند.
شاهچراغی ادامه داد : هرگونه موانع اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط مدیران دستگاه ها بررسی و اعلام شود تا با هم فکری برای رفع آن اقدام شود.
وی تصریح کرد : کمبود آب و نبود زیرساخت های سرمایه گذاری 2 مشکل اساسی در اجرا نشدن طرح های توسعه اقتصادی در استان است که باید با تخصیص اعتبار و اجرای طرح های اشتغال آفرین برای کاهش آمار بیکاری تلاش کند.
وی ادامه داد : دولت دوازدهم باید وعده های انتخاباتی خود را برای کاهش بیکاری در سمنان عمل کند و توجه به منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی می تواند به رشد و شکوفایی اقتصادی در استان می انجامد.
به گزارش ایرنا، در سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
استان بیش از 700 هزار نفری سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی دارد.
6026/7339