جمشید تقی زاده در شوای هماهنگی ادارات و سازمان‌های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ییان این‌که مقابله با بیکاری مهمترین اولویت سیاست اقتصادی و اجتماعی کشور است، اظهار کرد: فقر مطلق و بیکاری مهمترین مسائلی هستند که در حوزه سیاست اجتماعی کشور در صدر قرار دارند و ریشه کنی فقر مطلق و بیکاری شعار و رویکرد مورد حمایت رئیس جمهور است.

وی با اشاره به تفاهم نامه های صورت گرفته با رئیس جمهور در جهت رفع فقر مطلق و بیکاری، افزود: مقابله با این دو مسئله زمیه‌ساز برخورد ریشه‌ای با بسیاری از مسائل اجتماعی و اقتصادی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفع مشکلات صندوق‌های بازنشستگی و نبود پایداری مالی آن‌ها را یکی دیگراز اولویت های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: برنامه‌هایی برای اصلاحات ساختاری در صندوق‌ها تدوین شده و حرکت برای پایدارسازی آن‌ها انجام می‌شود.

تقی زاده با اشاره به سایر برنامه‌های این وزارتخانه برای ساماندهی بنگاه داری و اصلاح وضیعت اقتصادی بنگاه‌ها و صندوق‌ها در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی، گفت: برنامه ملی فقر زدایی، کاهش نابرابری، افزایش رفاه شهروندان و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله برنامه‌های این وزارتخانه است.

وی افزود: میزان آسیب‌های اجتماعی به حدی نگران کننده است که از پائیز سال گذشته مقام معظم رهبری جلساتی را برای بررسی وضیعت آسیب های اجتماعی تشکیل داده‌اند و شخصاً موضوع را پیگیری می‌کنند و در این زمینه تقسیم کار ملی شده است.

او توانمند سازی، مهارت افزایی و توسعه منابع انسانی، ارتقای امنیت شغلی، صیانت از سرمایه های انسانی و منابع مادی در جامعه‌ کار و تولید با همکاری شرکای اجتماعی را از دیگر برنامه های این وزارت عنوان کرد.
انتهای پیام